С искане на два отвода започна съдебното заседание по молба на кмета на Варна Благомир Коцев да излезе на свобода. Адвокатът му - Ина Лулчева, се усъмни в непредубедеността на председателя на съдебния състав и на един от прокурорите по делото, предаде БНР.
Лулчева поиска отвода на съдия Красимира Костова - съдия докладчик по делото, и председател на съдебния състав - с аргумент, че като бивш съдия в Специализирания съд, закрит по времето и по инициатива на “Продължаваме промяната”, тя е предубедена, както и, че става дума за политическо дело, тъй като Благомир Коцев е представител на формацията и, според нея, това е дело, в което се преследва представител на опозицията.
От защитата на Коцев виждат проблеми и по отношение на етичното поведение на прокурора Калин Близнаков, тъй като на предишно заседание е упрекнал адвокатите на Коцев и буквално ги обвинил, че под негово въздействие бившият заместник на обвиняемия - Диан Иванов, се е отказал от показанията си, дадени срещу него, и е заявил, че е бил подложен на натиск от представители на Антикорупционната комисия.
Съдът отхвърли и двете искания.
Съдия Костова заяви, че ако си направи отвод, би отворила възможност за следващи искания и за избор на удобни съдии, когато заседават съдии от бившия Специализиран съд. Тя не видя проблем и в етичното поведение на прокурор Близнаков.
Така се стигна до внасянето от Прокуратурата на 2 тома с нови доказателства, с които адвокатите се запознаха. Предстои медиите да разберат какво е събрано срещу Коцев буквално в последните часове.
Отхвърлено беше и искане на защитата показания да даде Асен Василев - председател на “Продължаваме промяната” и бивш финансов министър, който е в залата заедно с други съмишленици. Искането е заради появата на името му сред свидетелски показания, според които пари от корупционната схема, в която твърди, че е участвал в Коцев и още двама общински съветници, са стигали и до Асен Василев. Именно заради присъствието на лице с имунитет в показанията, делото се гледа в София. Съдът отказа да разпита Василев, тъй като смята, че в тази процедура по мярка за неотклонение, това е недопустимо.

Служители на НСИ във Варна излязоха на протест с искане за 20% увеличение на заплатите. Те подчертават, че не искат привилегии, а уважение към труда си и адекватно възнаграждение. По думите им предвиденото в бюджета увеличение „до 5%“ се равнява на едва 70–80 лева и е „крайно унизително“. Протестиращите напомнят, че статистиката осигурява ключова..
До 72 часа е задържан служител на сектор „Арести“ във Варна. Срещу него се води разследване за извършено престъпление по служба и за подкуп. Това съобщи окръжният прокурор на Варна Красимир Конов. Извършени са претърсвания и обиски в килиите, разпитани са много свидетели. По информация на старши комисар Красен Торимацов, директор на Областната..
Всички общини в Добричка област са извършили опресняване на хоризонталната маркировка в районите на училищата и детските градини в населените места. Част от тях са подменили уличното осветление в районите на пешеходните пътеки. Всички местни власти са извършили почистване на прораснали клони на дървета и храсти по пътищата. В населените места са..
Днес административните служители от Националния статистически институт във Варна излизат на символичен протест с искане за достойно увеличение на работната заплата. Те са готови и на ефективни протести, ако не бъдат предприети мерки за изпълнение на исканията им. Това каза Васил Василев, председател на СРС КТ "Подкрепа"- Варна. Без стабилна администрация..
Върховният касационен съд сложи кръст на процесуланите трикове на прокуратурата. Така коментира решението на ВКС Окръжният съд във Варна да гледа делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и останалите четирима обвиняеми адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за всеки. По думите му прокуратурата успешно е прилагала тактиката във фазата на..
Огромно задръстване се е образувало на Аспаруховия мост. По думите на очевидци е аварирал автобус. Превозното средство е спукало гума. Тапата е в посока центъра.
От днес във Варна започва да функционира новата зона за платено паркиране „Зелена зона“. От тази дата потребителите ще бъдат таксувани чрез изпращане на SMS на номер 1353 или чрез мобилното приложение Mpark, съобщават от общинската пресслужба. Припомняме, че скоро изтича двумесечният гратисен период, който бе даден на гражданите, за да могат да подадат..