Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министър Ангелкова ще открие петата международна среща на туроператорите в Пловдив

Петата международна среща на туроператорите, която започва в Пловдив, ще бъде открита от министъра на туризма Николина Ангелкова. Форумът, чиято цел е да популяризира България, и в частност Пловдивския регион, като конкурентоспособна дестинация за туризъм през цялата година, е организиран от Община Пловдив и Министерството на туризма.

Над 90 са представителите на българските и чуждестранни туроператорски фирми, които ще участват в тридневния форум. Те ще се запознаят с новите туристически обекти и атракции в града. Ще посетят също Хисаря. Предвидени са и работни срещи, които да предоставят възможност за директен контакт с потенциални партньори.

В последните години Пловдив успешно се развива като водеща дестинация за културен, исторически и събитиен туризъм, а това се дължи на успешното популяризиране на града и региона, казва директорът на общинското предприятие "Туризъм" Петър Лазаров.

Чрез участието ни в туристически борси в Европа, чрез организирането на тази среща на туроператорите, ние показваме реално какво могат да видят в нашия град. Освен това се стараем да правим доста сериозни публикации в пътеводители и списания, които се четат от международна публика. Разбира се, най-важното е да доведем повече туристи, които да останат доволни от нашия град. Отчитаме ръст на реализираните нощувки спрямо 2013-а година 14 процента, приходът от нощувките е с ръст над 34 процента.

Участниците във форума ще присъстват днес и на спектакъла на операта и ансамбъл Тракия "На сватба в Стария Пловдив". Утре те ще се включат и във фестивала "Дефиле на младото вино".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32