В базата на ВМЗ в Иганово продължават огледите след избухването на склада със съхраняваните в него неуправляеми ракетни снаряди. Сапьори вече са мястото на взрива. Разследването на експлозията от събота вечерта продължава с участието на екипи на ДАНС, прокуратурата и МВР. С помощта на безпилотен самолет и бронирани джипове в неделя беше установено, че няма тлеещи огнища, и че взривът не е довел до поражения в другите складове.
Обстановката в района е спокойна, след като уверенията на специалистите повече от денонощие са, че няма никаква опасност от нови взривове. Хората продължават да обсъждат случилото се и възможните причини, които, според главния секретар на МВР Георги Костов, могат да бъдат от "саботаж" до "престъпна небрежност", а разследването ще обхване всички.
Спокойна е обстановката в сопотското село Иганово. Снощи в склад на Вазовските машиностроителни заводи, намиращ се на 2 километра от селото, след пожар се взриви военна продукция. При инцидента няма пострадали. Не се наложи евакуация на хората. Няма..
Реакцията при взрива на склада на ВМЗ край село Иганово беше на европейско ниво , каза кметът на Сопот Веселин Личев в интервю за предаването „Неделя 150“. Макар че ВМЗ е стабилизирано в момента и работи активно, все пак това е..
Петър Кънев – председател на парламентарната икономическа комисия, коментира версията за саботаж при взривовете във ВМЗ "Сопот": Притеснявам се, че когато има човешка грешка, търсим анонси от американските филми. Липсата на контрол, мотивация,..
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва..