Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бизнесът разработва специална платформа за преподаване в 20 училища в страната

Снимка: Пенка Милушева

Бизнесът разработва специална платформа за преподаване в средното училище. Със съдействието на Министерството на образованието от септември методът ще бъде прилаган в 20 училища в страната. Темата беше част от форум, посветен на връзката между образованието и технологиите.

90% от професиите на бъдещето ще изискват основни IT-умения, включително и тези извън технологичната индустрия. Трудно, но все по-убедително технологиите пробиват път и в българската образователна система.

Когато се вземе такова решение, трябва да се помисли за една цялостна платформа, до която всички учители да имат достъп е много лесно те да могат да създават дигитални, интерактивни уроци, каза Кристина Щерева. Тя разказа за инициативата на бизнеса да разработи подобна платформа и уточни, че върху проекта се работи от две години. Вече се подготвят и учителите, които първи ще прокарат пътя на технологичното обучение:

Платформата в момента е придобила вид, в който да е изключително лесна за ползване от всеки един учител. Достъпът ще е безплатен, ще бъде контролиран и идеята е тази платформа да стане нещо като хъб за изключително добре подбрано учебно съдържание, което ще се проверява от експерти преди да бъде споделяно и с други учители.

С новата платформа до края на годината ще са подготвени да работят около 200 учители в столицата и големите градове.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32