Инициатива, насочена към бъдещи абитуриенти в неравностойно положение, се организира в социалната мрежа фейсбук под групата "Да помогнем поне за ден". Групата набира все повече последователи, което говори, че има хора с големи сърца в днешното трудно време. В рубриката ни "Интервю" Ви срещаме с Наталина Пекова, един от включилите се добри хора в инициативата. Тя ще подари тази красива рокля на една абитуриентка и ще внесе момент на радост в живота на още един абитуриент като бъде шофьор с личния си автомобил на бала й/му.
От къде тръгва самата инициатива, откъде започва началото?
За мен началото беше с попадането ми съвсем случайно в една група в социалната мрежа. Групата се казва „Да помогнем поне за ден”. Основатели на групата са младежи, които живеят извън страната, но има много последователи, които са в рамките на нашата страна. За няколко дни групата събра огромно количество членове- вече са хиляди. В рамките на може би два или три дни всички, които са в нея искат да предоставят по някакъв начин своята помощ за абитуриенти, които са в неравностойно положение или такива, на които родителите нямат възможност да ми направят бал по начина, по който ние си представяме. Българите сме свикнали да инвестираме много в децата си и всеки личен празник на децата е свързан с това ти да дадеш максимумът от себе си. Не всички, за съжаление имат тази възможност. В групата обявите са свързани както с предоставяне на автомобили, така и с предоставяне на рокли, грим и прическа за младите момичета, на различни аксесоари и дори на бижута. Всеки помага с това, с което може!
Убедена съм, че всяка една жена, а и не само жена, и мъжете имат по нещо в къщи, което е останало от някакъв скъп празник, нещо,което вече не му става, но има сантименти иска да предаде тази енергия на друг. Защото говорим за енергия. Енергията е много важна. Празникът, по начина, по който ти си го изживял, да го изживее още един човек.
Точно това е идеята. Затова аз бях изключително очарована когато видях, че има хора,които помагат. Има хора, коитоса само с една семейна кола и са решили да дадат личен пример на своите деца като предоставят този автомобил за някой, който е в необлагодетелствано положение. Вече имаме реални отзиви от родители, които с огромна благодарност връщат позитивна обратна връзка за това, че групата работи по добър начин и че ако имаме малко добро в сърцата си не е необходимо да правим чудеса за хората. Можем само да подадем малко да подадем ръка и всичко останало се получава. За улеснение организаторът на групата е създал малки албуми, в които всеки един, който иска от съответния град, който има организаторски способности или свободно време, или е приел каузата много близко присърце, може да помага. Лично аз реших между 20-ти и 31-ви март да отворя вратите на моя офис, за да може да използваме организационните ми умения, за да съм полезна и да можем цялата информация, която е свързана с района на град Варна и около Варна. Мога да приема тук всички рокли и костюми, аксесоари, обувки. Можем да направим списъците на всички хора, които искат да предоставят автомобилите си и за деца в неравностойно положение и по този начин, свързвайки се с директорите на съответните училища, получавайки информация - кой реално се нуждае от такава помощ - да можем да сме максимално полезни.
Как да ви намерят хората по какъв начин?
Хората могат да ни намерят по два начина. Първият е да влязат в групата в социалната мрежа, която се казва „Да помогнем поне за ден”, вторият начин е да дойдат между 20-ти и 31-ви март на място в нашия офис. Ние се намираме на булевард „Чаталджа” № 49-Б. Не можем да бъдем подминати защото на фасадата на блока има огромна табела на сватбена агенция.
Много благодаря за този разговор и Ви пожелавам още много такива последователи, които ще вземат този пример присърце и ще направят още една брънка в тази голяма верига наречена „добро”.
Искрено се надявам!. Хората могат поне за ден, както се казва групата, да отворят сърцата си. Наясно сме, че не можем да помогнем на всички до край, но можем да направим една малка добрина и тъй като днес е 1-ви март, искам да пожелая на всички да бъдат живи и здрави и наистина намерете в себе си малко добро, което да предадете нататък.
Адресът, на който ще се събират всички дарения под формата на рокли, костюми и аксесоари, е бул.”Чаталджа" № 49-Б между 20-ти и 31-ви март.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл:
Художникът Станислав Станчев-Бебето заедно със своята дъщеря арх.Татяна Станчева са се захванали с предизвикателна и за двамата творческа работа – възстановяване на стари къщи. Работили са в цялата страна, но най-много са завършените им проекти в родопски села. Имам афинитет към дървото и специално към стари дъбови дъски,..
С близки и приятели ще отпразнува във Варна именния си ден Стоян Стоянов – актьор и режисьор в Държавен куклен театър-Варна. За Радио Варна той разказа, че е кръстен на дядо си Стоян, който е бил трудолюбив и винаги усмихнат човек, въпреки нелеките неща, които е преживял. Стреми се да носи тази усмивка на дядо си и днес, преминавайки през..
Какво е да бъдеш баща, доброволец и да възпитаваш доброта в децата си? - това ще научите в следващите редове от разговора ни със семейството на Владислав Николов и Антония Антонова и техните момчета - Кристиян ( 5г. ) и Александър ( 3г. ). Владислав Николов и съпругата му Антония Антонова разказват за баланса между семейния живот,..
Обични в Господа отци, представители на монашеството, братя и сестри, чеда на Варненската и Великопреславска епархия, „ Словото стана плът “: в това се заключава висшата радост на християнската вяра. В това е пълнотата на Откровението. Същият въплътил се Господ е съвършен Бог и съвършен човек. Истинското значение и основната цел на човешкото..
Димитринка Георгиева е директор на училище "Любен Каравелов" във варненския кв. Аспарухово. Позната е на мнозина, като жена, която направи училището по-добро място за децата от ромски произход, украинските деца и деца със СОП (специални образователни потребности). Тя бе отличена в конкурса "Човек на годината" на Българския хелзингски комитет..
По статистическ и данни двойките с фертилни затруднения в България са между 15 – 20 % от населението. Резултатите показват, че младите хора не са достатъчно информирани относно репродуктивното си здраве и семейното планиране. В навечерието на Рождество Христово по темата разговаряме с акушер-гинеколога д-р Симона Анжел от Медицински център..