Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До неделя България е част от глобалната седмица на ООН за пътна безопасност

В дните до 14-и май - неделя, България е част от глобалната седмица на ООН за пътна безопасност. Акцентът в нея е шофирането с превишена скорост. Подробности за това колко и какви операции се провеждат у нас в последните дни може да разберете от Мария Ботева от Националната полиция, когато чуете звуковия файл. 


Ботева акцентира върху това, че работата на пътните полицаи за масиран контрол няма да бъде насочена само към мотоциклетистите и автомобилистите, но и към пешеходците. Проверки ще се правят на места, където преминават много пешеходци и се създава опасност от възникване на пътнотранспортни произшествия. Но основната цел на на пътните полицаи остава контролът на скоростта .

Над 2500 тежки катастрофи са станали у нас през последната година заради превишена скорост, сочи статистиката на МВР. В тях са загинали 333 души, а ранените са 3408. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32