Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НОВИЯТ ДЕН на 16-ти май, вторник

| обновено на 16.05.17 в 05:50
Снимка: БГНЕС

Очаквайте в началото на деня отговорът на много въпроси, касаещи защитата на природата ни, в частност тази по Черноморието. Димитър Кацов от Коалиция „За да остане природа в България” ще разкаже защо се противопоставят на готвените промени в Закона за опазване на земеделските земи. Точно този проектозакон цели улесняването за пореден път на застрояването на Българското Черноморие. Протестът на природозащитниците ще се проведе на площад „Народно събрание” в 18.30ч. Какви са исканията? – научаваме след новините в 8ч.



Анита Гарибалди, внучка на Джузепе Гарибалди,  ще бъде гост на откриването на изложба в Музея на Възраждането във Варна днес. Тя самата ще донесе вещи, които ще бъдат представени в експозицията. Освен богат снимков и документален материал, варненци и гостите на града ще могат да видят гарибалдийско знаме, както и червена риза на мъж от дружините на великия италианец. Мариана Николова от Музея на Възраждането ще издаде още за интересните моменти в изложбата;

Снимка

Промените в правилата критериите за класиране и прием в общинските целодневни детски ясли гласуваха на комисия по Здравеопазване местните депутати – подробности от директора на Дирекция „Здравеопазване” Анастасия Георгиева след 8.30ч.;

Морска ферма за миди и стриди  ще бъде изградена в южната част на крайбрежието на балчишкото село Кранево. Още за инвестиционните намерения ще Ви разкажем след новините в 9.00ч.

Приключи ли строителната дейност из курортите край Варна? Припомняме, че строителство можеше да се извършва до 15.05.2017г.  Какво е положението днес, на 16-ти май? Очаквайте репортерска проверка след 9.30ч.;

Нова  електронна библиотечна система е-Lib PRIMA е внедрена в Регионална библиотека „Дора Габе” в Добрич. Повече по темата ще Ви разкажем след 10ч.

Следете ни и във фейсбук!

Денят си на 16-ти май започвате с Нина Милошевич-водещ, Светлана Вълкова-редактор новини, Иван Тасев-звукорежисьор, музикалният избор е на Димитър Димитров. Бъдете с нас, започваме точно в 6.00ч.!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

На 28 април в "От другата страна" по Радио Варна

На 28 април в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Niels Löffler (ORDEN OGAN). Представяне на новия албум на ENGINEER OF DEATH "Forced To Stay Here" – разговор с Марин Вълков, Кристиан Василев и Антонио Кънев. Георги Георгиев, Мартин Драгозов и Николай Константинов за дебюта на LAMPA INC. "Малък свят". В предаването ще звучи музика..

публикувано на 28.04.25 в 14:25
Chart

#804 ТОП 20 (25.04-02.05.2025)

публикувано на 25.04.25 в 07:58

НОВИЯТ ДЕН на 25 април с Мариела Димитрова

Варна - „Най-добър град за живеене“.  Помните ли тази титла, която имаше морската столица през 2007 г.? Сред критериите за получаването й бяха: многото денонощни аптеки / повече от 10 тогава/; магазините, които работят до късно; достатъчното количество банкомати; шестте висши учебни заведения; културният живот; брой ресторанти с различна..

публикувано на 24.04.25 в 17:41

НОВИЯТ ДЕН на 23 април с Иван Барбов

„Ако денят ти започне наопаки – легни си. Дай му втори шанс“, гласи закачливо послание в социалните мрежи тази сутрин. За да не ви тръгва денят наопаки, най-добре го започнете с Радио Варна. Ударната доза ефирен кофеин ви очаква и на нашите честоти с Иван Барбов, звукорежисьора Иван Тасев и Жоро Бекяров, който ще ни държи в течение с..

публикувано на 23.04.25 в 06:22
Снимката е илюстративна

НОВИЯТ ДЕН на 22 април с Мариела Димитрова

Липсата на достатъчно паркоместа в жилищните райони на Варна все по-често води до нарушаване на правилата за паркиране и последващи глоби от „Общинска полиция“. Освен регулярните проверки, полицаите работят и по сигнали за конкретен пътен участък. Това съобщи зам. кметът по сигурността Илия Коев. За случай на улица „Народен юмрук“ в кв. Левски,..

публикувано на 22.04.25 в 06:16

На село в Радан войвода

В предаването На село пообиколихме през последните няколко години почти всички села във Варненска област. Срещи с различни хора, с различни съдби, с различни представи. Ваня Славова и Даниел Симеонов е екипът на Радио Варна, който наскоро посети село Радан войвода:

публикувано на 18.04.25 в 09:55

НА СВЕТЛО на 17 април с Валерия Василева

Заседание на Общинския съвет в Аврен се проведе днес във връзка с инвестиционно намерение за изграждане на голям ветропарк. Какви решения взеха днес съветниците от Постоянната комисия „Финанси и бюджет“ към местния парламент във Варна. С поредица от литературни салони през април и май в Балчик отбелязват 60 години от основаването на..

публикувано на 17.04.25 в 13:45