Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пожарникари инспектираха заведения преди абитуриентските балове в Добрич

Служители на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” в Добрич извършиха проверки в питейните заведения, в които ще се провеждат абитуриентските балове.  Целта е да се установи дали са осигурени безпрепятствени пътища за евакуация при евентуални инциденти, както и да се провери състоянието на противопожарните уреди и електроинсталациите, съобщиха от институцията. По места се провеждат инструктажи с персонала на заведенията за поведение и реакция при възникване на критична ситуация и за стриктно спазване на правилата за безопасност. Препоръките на огнеборците към пушачите са паленето на цигари да става само на определените за целта места. Тлеещата цигара лесно запалва завеси, пердета и покривки. Няма открит огън, но се отделя много токсичен дим, който предизвиква задушаване, напомнят специалистите. Според тях използването на пиротехнически средства трябва да става съгласно инструкциите за употреба и на безопасни за целта места, далече от горими материали. Забранена е употребата на пиротехнически изделия в превозни средства, закрити помещения и в близост до лесно запалими материали, посочват от РД „Пожарна безопасност и защита на населението”.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Варненската полиция установи над 100 непълнолетни без придружители по заведения и дискотеки. Родителите им ще бъдат глобени

Един малолетен и 104 непълнолетни без придружител след 22:00 ч. са установили служители на ОДП МВР Варна по време на специализирана акция в районите около заведения, в които се продава алкохол. Общо 452 подрастващи са били проверени от полицията във Варна в петък и събота вечерта.  Всички ненавършили 18 години са били предадени на родителите си, с..

публикувано на 13.07.25 в 16:34

Слънчево ще е в понеделник

Ще е предимно ясно и слънчево време. Във вътрешността ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток, а по Крайбрежието от изток-югоизток който следобед ще се подсили от бриз. Температурите още ще се повишат и минималните ще са между 18° и 23°, максималните във вътрешността ще са от 33° до 38°, по крайбрежието ще са малко по-ниски между 28° и 33°. За..

публикувано на 13.07.25 в 16:20

Сертифицират морската тактическа група за специални операции по време на учението „Бриз“

В националното военноморско учени ес международно участие «Бриз»2025 участват над 1500 души личен състав и 18 кораба и катери от 14 държави. По време на учението  ще бъде сертифицирана по стандартите на НАТО морската тактическа група за специални операции, съобщи командирът на Военноморските сили (ВМС) контраадмирал Кирил Михайлов. Той уточни, че..

публикувано на 13.07.25 в 13:59

Желязков не вижда превишаване на правомощията при ареста на варненския кмет

Премиерът Росен Желязков не смята, че властите са превишили правомощията си при ареста на Благомир Коцев и останалите обвинени в корупция във Варна: "Не знам подробности по отношение на твърденията, че има нещо скандално в ареста. По принцип всички действия по задържане като административна мярка до 24 часа са онази фаза на принуда спрямо физическо..

публикувано на 13.07.25 в 12:43

Заради очертаващото се безводие, в следващите 5-10 години в Източна България ще се появят инсталации за обезсоляване на морска вода

Над половин милион души ще бъдат засегнати в България от режим на водата“. Такава прогноза направи пред btv  бившият министър на околната среда и водите Борислав Сандов.  По думите му, в Източна и Североизточна България имат трайно засушаване и траен проблем с водите, което ще наложи в следващите 5 до 10 години да се премине към алтернативни..

публикувано на 13.07.25 в 11:20

ЕС умува как да отвърне на новите мита обявени от Доналд Тръмп

Стоките, внасяни от ЕС в САЩ, ще бъдат облагани с 30% мито от първи август.. Това стана ясно от писмо на президента Доналд Тръмп, публикувано в социалната му платформа Truth Social.Тръмп написа още, че администрацията му ще премахне високите мита ставка, ако „Европейският съюз или страните от ЕС решат да произвеждат в Съединените..

публикувано на 13.07.25 в 09:25

Адвокат Милен Ралчев: Няма основание за осъдителна присъда на Коцев, ще обжалваме

" Няма основание за осъдителна присъда на Благомир Коцев, доказателствата не пораждат основание за някакви притеснения. Той самият знае и го декларира - не е извършил незаконни действия по време на кметския си мандат. Ще обжалваме ".  Това каза в ефира на NOVA Милен Ралчев, адвокат на кмета на Варна. Според него няма използвани СРС и уличаващи..

публикувано на 12.07.25 в 18:27