Още приживе Кол избра да бъде погребан в близост до величествената катедрала в Шпайер, недалеч от границата с Франция. Мястото е дълбоко свързано с личния му живот, но и с политическото му завещание - като дете, по време на бомбардировките през Втората световна война, Хелмут Кол се е криел в катедралата. А построената през 1953 г. наблизо църква „Св. Бернхард”, в чиято градина ще бъде положено тялото му,е по-известна като „църквата на свободата”, символизираща помирението между Германия и Франция.
За Хелмут Кол, наричан „канцлерът на обединението”, управлявал най-дълго Федералната република и оставил траен отпечатък върху най-новата история на Германия и на цяла Европа – разказва редакторът Весела Владкова – в звуковия файл.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..