40 години от създаването си чества детски танцов ансамбъл „Китка цвете“ при Читалище "П. Р. Славейков 1928" във варненския квартал „Вл. Варненчик“. Празничният концерт ще е с начало 18ч., а входът ще е свободен.
Танците в програмата ще са авторски - на хореографите Йордан Илиев и Петър Пенков. В хореографския екип са още Марияна Димитрова и Камелия Стойкова.
Йордан Илиев е създателят на ансамбъла „Китка цвете“, припомни Петър Пенков от студио "Библиотеката" на Радио Варна тази сутрин. Първата репетиция Йордан Илиев прави през 1977 г., преди точно 40-сет години. Целта му е да възпитава у младите любов към народната музика и песен.
Днес детският танцов ансамбъл "Китка цвете" е визитка на Читалище "П. Р. Славейков 1928" - Варна и участва в почти всичките му концерти и празнични събития, разказа за слушателите на Радио Варна Петър Пенков.
Кога идва голямата радост за децата?
Всеки един концерт, празници, турнета са радост. На децата им трябва малко, за да са щастливи.
Кои са утвърдилите се хореографии на детския танцов ансамбъл "Китка цвете" в годините?
Първо "Танц от Варненско" на Йордан Илиев, "Добруджанска сюита" и "Спомени", последните са мои дело. Има много танци, но нашата цел е да сме по-близо до детската душа. Детският танцов ансамбъл "Китка цвете" е носител на много награди и отличия, както в България, така и на чуждестранни сцени. В него се включват деца от 6 до 16 години и интересът за записване е голям. Ансамбълът може да се похвали дори със семейства с няколко поколения танцьори. Всички те се очаква да се включат в празника тази вечер.
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..