Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметълът се завръща с "Варна Мега Рок Фестивал" през август

| обновено на 13.02.18 в 13:00
3
Цонко Цонев и рок-фенове
Снимка: Димитрина Дончева

Това лято във Варна ще се проведе първият по рода си рок фестивал – „ВАРНА МЕГА РОК ФЕСТИВАЛ”. Организатор е бившият кмет на Каварна Цонко Цонев / известен като Кметъла/, който заедно с кмета на община Варна Иван Портних даде съвместна пресконференция за музикалното събитие.

Фестивалът ще се проведе на 18 и 19 август на пристанище Варна, а  продажбата на билети започва от 24.00 часа утре вечер. 14 дни те ще се подават на преференциална цена от 70 лева за двете вечери, след това цената скача на 90 лв. От 18 юли, месец преди събитието, цената ще е 120 лв., уточни Цонко Цонев. Деца до 12 години ще влизат безплатно. Билетите ще се продават в Eventim и Tickets Mall.

„Рок-фестът се провежда с подкрепата на община Варна, но без финансова помощ от нея”, уточни Цонев. Кметът на Варна заяви, че морската столица има нужда от такъв фестивал и се надява той да стане традиционен. Общината осигурява мястото и логистиката, но няма финансово участие.

Британският рок-музикант Глен Хюз  и финландската симфоничен/паур метъл група Nightwish са музикантите, които  са потвърдили участие.  В момента се водят преговори за още две чужди групи, уточни Цонко Цонев. От българските групи участие ще вземат - БТР, пловдивската група "Кросфайър", "Кикимора", "Бендида" и "Конкурент", които тази година навършват 30 години на сцена и издават нов албум.

Концертите и в двете вечери ще започват от 17.30 часа и ще приключват 23.30 часа. Сцената ще бъде обърната с гръб към морето, ще има и видеоекрани.

" Този фестивал е съвсем нов и няма нищо общо с провеждания преди това от мен в Каварна", каза Цонко Цонев.


Чуйте още в звуковия файл:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Приютът за бездомни хора във Варна е почти пълен, но няма да връщат бедстващи

96 човека са настанени в приюта а бездомни хора във Варна в момент, остават 4 свободни места. Заведението за временен подслон разполага с общо 100 легла, но заради влошеното време нуждаещите се няма да бъдат връщани, увери директорът на приюта Марко Марков. Той обясни, че при необходимост помещения като залата за тихи игри се преоборудва така, че в нея..

публикувано на 20.02.25 в 10:40

Локомотив се удари във влака Бургас - Варна в Карнобат, шестима са леко пострадали

Днес, около 08,00 часа на гара Карнобат, при извършване на маневра от локомотив, който трябва да се закачи за влака по направление Бургас – Карнобат – Варна, машината не успява да спре своевременно и се е ударя в състава, който се е състоял от един вагон, съобщават от БДЖ В резултат на инцидента има шестима леко пострадали пътници. На място е повикана..

публикувано на 20.02.25 в 10:05
архив

Синята зона във Варна днес работи, всички автобусни линии са възстановени

„Синята зона“ от днес ще функционира в нормален режим във Варна, посочиха и от общинското предприятие „Общински паркинги и синя зона“. Пътната обстановката във Варна днес е спокойна. Основните пътни артерии и маршрутите на градския транспорт са почистени и са без заледявания, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“...

публикувано на 20.02.25 в 09:57

В област Добрич няма затворени пътища, няма населени места без ток и вода

Няма затворени пътни участъци в област Добрич. Второкласните пътища са почистени до асфалт и се обработват срещу обледяване. Няма населени места с нарушено електрозахранване и водоподаване. Това каза заместник-областният управител на област Добрич Живко Желязков. През нощта 42 машини са почиствали пътната мрежа, добави той. Възможно е градският транспорт..

публикувано на 20.02.25 в 09:25

Пътищата в област Варна са проходими при зимни условия, в пет общини учениците са в дървена ваканция

Пътищата на територията на област Варна са проходими при зимни условия, предприети са мерки за опесъчаване. Третокласната и четвъртокласната пътна мрежа е почистена и се обработва срещу обледяване. Това  каза областният управител на Варненска област проф. Андрияна Андреева. На територията на цялата област Варна, благодарение на работата на аварийните..

публикувано на 20.02.25 в 09:10

Бяла, Дългопол и Долни чифлик остават в бедствено положение

Три общини остават в бедствено положение във Варненска област-Бяла, Дългопол и Долни чифлик. В Бяла две села - Дюлино и Попович са без ток повече от денонощие заради скъсан далекопровод, но има агрегати, които осигуряват електрозахранване, макар и с недостатъчно добро качество-каза Пеньо Ненов-кмет на общината. В Дългопол село Сава е без ток.  В..

публикувано на 20.02.25 в 08:13

Днес здравният министър открива обновената педиатрия в болницата в Добрич

Министърът на здравеопазването доц. Д-р Силви Кирилов ще открие днес обновеното Отделение по педиатрия в Многопрофилната болница за активно лечение в Добрич. Ремонтът е осъществен по проект „Светулка“ на Фондация „за Доброто“ и с финансовата подкрепа на общини в област Добрич и десетки дарители. Това е 11-то Педиатрично отделение в страната, което е..

публикувано на 20.02.25 в 08:00