Конкурсът за есе „Морето в мен“ на Радио Варна приключи, но една от наградите все още не е намерила своя притежател. Става дума за приза на читателската публика. Всеки от Вас може да прочете творбите на младежите и после да ги оцени на фейсбук страницата на Радио Варна. Есетата са подредени по азбучния ред на имената на авторите в специална рубрика на сайта ни. Гласуването на публиката ще завърши в 12.00 ч. на 19.03.2018 г. /понеделник/.
Журито на конкурса с председател писателят Людмил Станев, който е и автор на предаването на Радио Варна „Морска гара“, вече направи своя избор. Единственото, което се знае със сигурност за решението му е, че Голямата награда не е за варненски ученик. Награждаването на младите автори ще бъде в сряда – 21.03.2018 г. от 16.00 часа в Арт салона на медията.
Очакваме всички участници в конкурса на Първа пролет в Радио Варна!
Единият от от двамата полицаи, задържали Явор Георгиев, е получил заплахи в социалните мрежи. Това каза адвокатът му Галентин Грозев. Той отдава тези случаи на емоционално състояние на скърбящите близки. Грозев подчерта обаче, че ако заканите продължат ще бъде сезирана прокуратурата. Според него няма реална опасност за сигурността на подзащитния му или..
Над 500 души се събраха пред сградата на Областна дирекция на МВР във Варна в подкрепа на двамата полицаи, арестували Явор Георгиев на 7 юни т.г., малко преди да почине в болнично заведение. Бивши и настоящи полицаи, приятели и семействата им участваха в акцията, която премина под наслов "Полицаите не са убийци". Това е мирно събиране, с цел да се..
Заплатите на шофьори и служители в градския транспорт във Варна ще бъдат увеличени с 200 лева от 1 юли. Това споразумение беше постигнато на среща между синдикалната организация на КНСБ, кмета на община Варна Благомир Коцев и председателя на Общински съвет - Варна, Христо Димитров. С въвеждането на новата билетна система и очакванията за реализиране на..
Пожар избухна в бившето неврологично отделение към болницата в Провадия. Няма пострадали при инцидента. Tова съобщи кметът на общината Димо Димов. Сградата е с отпаднала необходимост и в момента не се обитава. Най-много е пострадала покривната конструкция. Действащата болница сe намира в съседство, но не е засегната от пламъците.
С полет на авиокомпанията Israir израелски туристи, отседнали в комплексите край Варна, се прибраха днес у дома, съобщи за БТА почетният консул на Израел за България Орлин Мандов. От летището в крайморския град уточниха, че полетът за Тел Авив е извънреден. Самолетът излетя със закъснение. Редовният полет на компанията "Уиз еър“ за Тел Авив тази сутрин..
Исканията на шофьорите и служителите на "Градски транспорт" - Варна остават за увеличение на заплатите с 200 лева от 1 юли, а през есента за допълнителна добавка, след като се реализира новата билетна система. Това съобщи след общо събрание на синдикалната организация на КНСБ в дружеството Тодор Капитанов-заместник-председател на синдиката. Той..
Седмокласниците писаха преразказ по творбата „Урок по японски“ на Виктория Бешлийска. Това се очакваше от тях в последната задача на националното външно оценяване по български език и литература. Учениците трябваше да напишат подробен преразказ върху неизучавана художествена творба от името на неутрален разказвач. Текстът „Урок по японски“ е създаден..