Подаден е сигнал в полицията, а посоченият 41-годишен мъж е бил отведен незабавно. Той е задържан за 24 часа. След събиране на всички докозателства по случая ще бъде информирана прокуратурата. Все още не са прегледани записите от камерите в училището.
По-рано директорът на учебното заведение Антоан Тонев обясни, че арестуваният мъж влязъл регламентирано в сградата на училището и е бил доставчик на храна:
"Вчера вечерта получихме сигнал за инцидент в училището и още сутринта поканихме родителите на двете дечица, които участват, за да говорим за това, което се е случило и да го изясним. Междувременно информирахме и МВР - трето РПУ. Те дойдоха, взехме всички необходими мерки и в момента тече разследване на МВР".
Още детайли по темата - в звуковия файл.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..