Съдебен иск срещу Българската агенция за безопасност на храните ще заведат хората от провадийското село Тутраканци, чиито прасета бяха евтаназирани миналата година след положителни проби за африканска чума. Това съобщи Стефан Данаилов - един от потърпевшите собственици (чуйте прикачения файл).
Жителите на селото събират и подписка с обръщение до премиера Бойко Борисов и до земеделския министър Румен Порожанов с искане да бъдат обезщетени за убитите животни, въпреки че те не са регистрирани. Днес в селото е на посещение мисия на Европейската комисия и БАБХ. Очаква се докладът на експертите да бъде оповестен на брифинг в София във вторник.
39 населени места у нас в момента са без ток, съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". По думите му няма усложняване на обстановката, няма критични точки, които да представляват опасност за населението и не се налага евакуация на хора, предаде БНР. "За това денонощие имаме..
Язовирите от областите Варна и Добрич, които се стопанисват от "Напоителни системи", разполагат с достатъчно свободен обем. Това съобщи за БНР-Радио Варна инж. Магдалина Вълкова - технически директор в централното управление на „Напоителни системи" ЕАД. През цялата седмица са осигурени 24-часови дежурства, за да не се допускат рискови ситуации и при..
В Министерството на околната среда и водите е постъпил докладът на Басейнова дирекция "Черноморски район" (БДЧР) – Варна от проверката, разпоредена от министъра на околната среда и водите Манол Генов след наводнението от 3 октомври във ваканционно селище Елените в землището на Свети Влас, община Несебър, съобщават на страницата си от Дирекцията . "От..
Оранжев код за значително количество валежи обявиха от Националния институт по метеорология и хидрология за утрешния ден - 8 октомври. В сряда, 8 октомври, ще остане облачно и с валежи от дъжд, на повече места и повече по количество в Северна България. Обявен е оранжев код за интензивни валежи в 8 области на Северна България – това са Плевен, Ловеч,..
Интерактивната "Ескейп стая на колела", насочена към трафика на хора, е днес във Варна. В мобилен товарен камион, който е позициониран на територията на пристанище Варна, влизат групи по 6 човека, които решават задачи и разгадават кодове, за да помогнат на жертва на сексуална експлоатация или трафик на хора да се освободи. В ескейп стаята днес се..
Поддръжката на един язовир се извършва целогодишно и не трябва да се пестят средства, коментира за Радио Варна Валентин Георгиев, който стопанисва яз. „Николаевка“ в община Суворово. На първо място е почистването на всички хидромелиоративни съоръжения, но много от концесионерите на язовири не го правят, тъй като е скъпо и трудоемко, посочи..
В Елените има данни за съществени пропуски. Застроено е речно корито. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, цитиран от БГНЕС. Преди дни министерството възложи проверка на строителството в комплекса след пороите, които предизвикаха наводнения и отнеха живота на 4 души. "Всички дейности, които са извършвани на..