Революционна, мистериозна, емоционална и най-вече вдъхновяваща личност, събрала в себе си от всичко по много. Твърди се, че са ти необходими точно 7 секунди, за да прецениш човек. Е, аз имах повечко време и удоволствието да бъда до Мария Лалева на всички срещи, организирани от Варна Лит. Влизайки в класните стаи, видях начина по който децата я гледаха, с интерес, любопитство, надежда, с разбиране дори. Намираха частица от себе си. Тя нямаше сценарий, но успяваше да заинтригува всички, от ученици до учители. Показа ни, че с простички думи можем да достигнем до душата на човек и със също толкова малки жестове да обичаме. Да обичаме себе си и околните. Излизахме от срещите заредени с позитивна енергия и с желанието да се срещнем с още хора. Дните, прекарани с нея, ме накараха да се замисля върху много въпроси. Намерих ли отговори? Не. Или поне не на всички. Но едно е ясно, не може да ти бъде даден отговор, него сам го търсиш… Дали в скалите, или пиейки кафе на плажа, няма никакво значение, решението е в теб, просто трябва да го откриеш. Тя ми припомни колко е важно да слушаш сърцето си. Познанствата с писателите от Варна Лит ми дадоха един изцяло нов поглед. Видях че и те преди всичко са хора, със своите тревоги, дилеми, странности и позитиви. Най-вече позитиви. Смело мога да твърдя, че това беше една динамична седмица, изпълнена с много смях, вълнение, вдъхновение и литература.
Повече може да чуете тук:
Винаги скромен и благоразположен към свои приятели, колеги, началници и подчинени. Носеше любов към знанието и военномосрката служба. Така описва флотилен адмирал Ваньо Мусински загиналия в Ивицата Газа българин Марин Маринов. Ужасно съжалявам за тази трагедия. Изключително отговорен, начетен и дисциплиниран. Такъв го познавам и ненапразно беше избран..
Бъдещият военен лекар Тодор Тачев, възпитаник на Висшето военноморско училище "Никола Й. Вапцаров" бе отличен с приза "Студент на 2024 година". Казва, че признанието е голяма отговорност за него. Радва се, че е получава това отличие тук в България. Това е бил неговият избор - да остане в отечеството си и да гради бъдещето си тук. Казва, че човек се учи..
“Прогонване на тихите убийци на Черно море” коментираха специалисти от Института по океанология със студенти от специалност „Инженерна екология” на Технически университет – Варна. Учените и младите хора дискутираха и решения за управление за намаляване на пластмасовите отпадъци в Дунавския басейн. Общият знаменател беше замърсяването на..
С ново игрище за баскетбол вече разполага СУ „Гео Милев“ във Варна. Съоръжението беше открито от заместник-кмета с ресор спорт Илия Коев, директора на училището д-р Мартин Вълчев и баскетболната звезда от близкото минало Калоян Иванов. Прекарвайте по-малко време с телефоните и компютрите и повече време с топката, защото спортът е здраве, посъветва Илия..
Първата в страната кампания за ефективно използване на водните ресурси започва "ВиК - Варна" в навечерието на Световния ден на водата. Целта е да стигне до всички в и дори извън Варненска област. Ще се работи с училища, детски градини, кметовете на общините, както и с туристически сектор. В 90 на сто от областите в България има места с частичен..
Обсъждат идея за изграждане на изложбен център за екзотични птици и животни край Аксаково. За целта предстоят преговори да бъде предоставен терен с площ 36 декара, намиращ се на територията на община Аксаково. Това каза Мартин Йовев, председател на Българската асоциация на любителите на екзотични животни и птици. В събота е предвидена среща с..
Случайно или не, Международният ден на щастието тази година съвпада с настъпването на астрономическата пролет. Този ден се отбелязва от 2013 година на 20 март с резолюция на Общото събрание на ООН, в която е декларирано, че стремежът към щастие е фундаментална цел на човечеството. Всички жители на Земята имат право на щастие, независимо от..