24-годишната певица Деница Денева от Търговище получи специалната награда на Радио Варна „професионален звукозапис на песен” от XI-тото издание на варненския Конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Морски звездички".
Деница Денева получи и първа награда в категория индивидуални изпълнители до 25 г. от журито с председател звездата на българската естрада Мими Иванова.
Участието на Радио Варна със специален приз в конкурса е поредното събитие от празничния юбилеен календар на медията през 2019-та - годината, в която навършва 85 години. Деница Денева, която пее от 5-годишна сподели в предаването ни „На светло”, че музиката е нейният живот и й предстоят още концерти и конкурси. "Чаках с нетърпение този конкурс във Варна и да покажа какво мога. Най-важното от всяко участие в конкурс е личното удовлетворение, радостта в очите на моята ръководителка и на хората които ме подкрепят - семейството и приятелите ми", сподели младата певица. Тя вижда бъдещето си като вокален педагог."В момента уча нещо съвсем различно, но обмислям допълнителна квалификация като музикален педагог, която да запиша много скоро. Предпочитам аз да създавам таланти, отколкото да тръгна да правя кариера. Искам да съм човекът, който дава старта на младите изпълнители", каза още младата певица, която получи наградите си лично от Мими Иванова (виж.снимка).
В края на 2023 г. Красимир Милчев издаде миниалбума "Пречистен". Изданието може бъде слушано във всички музикални онлайн платформи, а Lay-Zy, както е псевдонимът на артиста, наскоро пусна видео към едно от парчетата - "Наивен съм бил". "Наивен съм бил" е продължение на предходния ми сингъл, "Живот в лъжа" - разказва..
В деня, в който първият български космонавт излетя в космоса през 1979-а, читалището в балчишкото село Гурково даде възможност за среща със странстванията на първия човек от Читалище "Свобода", пипнал с ръка мегалитите в Саксайуаман, скитал из Андите, тъкал текстил по оригинална кечуанска технология, видял агротехническа лаборатория на инките и плавал..
Оч аква се много сериозен ръст на цените на п лодовете , за ради щетите на всички трайни насаждения от застудяването, които са над 70%. Много големи проблеми със студове и проблем с реколтата има и в страни, които са традиционни доставчици за България на плодове като Турция и Гърция.Това коментира Синан Вейсал, който има..
Изложбата “В огледалото на Рембранд” гостува в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна. Тя е проект на Нов български университет и е насочена към младите публики. Създадена е от екип от преподаватели и студенти. „В огледалото на Рембранд“ предлага висококачествени репродукции на хелиогравюри от колекцията на Нов български..
Видеорегистраторът трябва да бъде част от задължителното оборудване на автомобилите, а записите да служат като доказателство в съда. Това мнение изрази Ивайло Желязков от Европейския център по транспортни политики. Според него е необходимо въвеждането на изискване за наличие на устройството в колата, както за аварийния комплект, тъй като това ще има..
До 10 – 20 % ще са щетите по овощните дръвчета заради снеговалежа и ниските температури през април. Това прогнозира агрометеорологът Мирослав Ганчев, който работи във варненския филиал на Националния институт по метеорология и хидрология. По неговите думи във Варна няма да има унищожена реколта, но в Силистра и Търговище, където снегът е..
В продължение на две десетилетия Европейският съюз прави полетите по-лесни и по-справедливи за потребителите, като либерализира цените и въвежда в законодателството основни права на пътниците. Сега на лице е обратният процес - преразглеждане на Европейския регламент относно правата на пътниците с въздушен транспорт. Авиокомпаниите редовно..