Победителите в първия по рода си конкурс за есе на тема "Морска култура - какво е това?", организиран от Ветроходна академия "Кор Кароли" бяха наградени в Деня на Черно море – 31 октомври 2019 г. във Военноморски музей Варна.
Победителите в конкурса за есе са: до 29 години: 1. Гергана Дърлева; 2. Златозара Стоилова;
над 30 години: 1. Мария Табанлиева 2.Радослав Леондиев.
Конкурсът се проведе с подкрепата на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ и Военноморски музей Варна. В инициативата се включиха участници в две възрастови групи: от 16 до 29 годишна възраст и възраст 30+.Целта на конкурса е да се популяризира морската култура, да се съберат различни мнения и гледни точки, да се съпоставят възгледите на младите и хора, имащи и нямащи досег с морето.
Чуйте част от есетата на наградените участници:
Журито, което оценява анонимно участниците е в следния състав: д-р Мариана Кръстева (Директор на Военноморски музей Варна, историк, изследовател); Мариела Ганчовска (ръководител отдел „Връзки с обществеността и протокол“ в Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“, поетеса); проф. Камен Фильов (международен съдия в World Sailing); Елица Виденова (ръководител „Връзки с обществеността“ към Икономически университет-Варна; журналист, поетеса); Матей Тодоров (журналист); Таня Чешмеджиева (БНТ 1, журналист); Станислав Викторов (журналист); Павлин Надворни (ветроходец).
Ротари клуб – Балчик предостави безвъзмездно на балчишката болница и медицинския център болницата и медицинския център пет телевизора с флашки, по които да се излъчват професионални клипове, изцяло насочени към здравословния начин на живот. Дарението е монтирано основно в коридорите на медицинския център, където пациентите, докато чакат пред..
Зелената сделка е една фатална за Европа стъпка. Това каза лидерът на партия АБВ Румен Петков. По думите му всички държави членки отказват да направят сериозен анализ каква част от плодородните земи заемат фотоволтаиците. Според него трябва сериозно да се помисли за въздействието на ветрогенераторите по Черноморието върху фауната и последиците от..
По повод призива на правителството кметовете да бъдат максимално експедитивни във връзка с програмата за жилищно саниране с държавни средства , която стартира още тази година със сгради, които са с изготвени обследвания и при ускорени темпове, от Община Балчик припомниха, че тече процедура за избор на изпълнители за въвеждане на енергийноефективни..
Първото за годината косене на тревни площи в някои райони на Варна приключва до края на тази седмица, съобщават от общинската администрация. В кварталите „Галата“ и „Аспарухово“ е започнала и втората обработка на обществени територии – парка, кучешката площадка и района около храма. В район „Приморски“ първоначалното косене ще приключи докъм 9-10 май,..
За неустойка в рамките на една тридесета (1/30) от абонаментния план могат да претендират клиентите на телекомуникационните компании, ако има прекъсване на услугите повече от 8 часа. Това каза създателят на инициативата "Ние потребителите" Габриела Руменова в предаването на Радио Варна "POST FACTUM", позовавайки се на Закона за защита на..
В 15:15 ч. днес кметът Благомир Коцев и заместник-кметът с ресор финанси Христо Рафаилов официално входираха в деловодството проектобюджета на Община Варна за 2025 г. Малко по-късно те връчиха документа на председателя на Общинския съвет Христо Димитров, под формата на флаш памет, прикрепена върху рамкирана фотография на един от символите на Морската..
Родители недоволстват заради лошо състояние на настилката на детските площадки към ДГ "Теменужка" във Варна. Те се оплакаха, че децата им редовно се спъват, каза Стамат Стаматова. Притеснените родители искат да разберат дали е направено остойностяване на ремонта и защо още няма оферта. От ръководството на детското заведение са обяснили, че все още не е..