Всеки човек иска да бъде щастлив, но точна рецепта за щастие няма.
Всеки, който има дете или деца, желае да бъде най-добрият родител. И търси много рецепти да постигне точно това.
В ролята на родители не винаги знаем как да постъпим при множеството различни ситуации, с които се срещаме ежедневно заедно с децата си. Тук на помощ идват съветите от специалисти, а когато тези съвети са вплетени в книга, винаги можем да отгърнем нейните страниците и да потърсим решение.
Невена Басарова-Дичева е основател и управител на първата Детска академия за добри обноски в столицата.
С пракитични съвети и прекрасни илюстрации е изпълнена книгата "Детска академия за добри обноски".
Четивото е необходимо, тъй като един от най-честите въпроси на родители, които живеят извън София към автора е защо няма Академия за добри обноски извън София.
Невена пътува из страната и прави обучения, натрупала във времето практическия опит, решава да систематизира всичко в наръчник за родители и деца.
Според нея колкото по-рано с личен пример покажем на децата си добрите обноски, толкова по-добре за тях.
Добрите обноски често произхождат от добрите навици, смята Невена Басавова-Дичева.
И още от разговора й с Ваня Славова:
Имаме ли желание за добро възпитание, то е винаги възможно. С нашия пример като родители, с нашето лично поведение и най-вече с комуникацията с децата: с добър тон; обяснения и нагледни примери защо трябва или не трябва да се постъпва по определен начин, всичко е поправимо.
На страниците на „Детска академия за добри обноски“ всяко дете ще открие как:
Невена е сертифициран треньор по емоционална интелигентност, сертифициран експерт по социален етикет от престижната академия Minding Manners International в Лондон и създател на иновативната методика "Гъвкава дисциплина", с помощта на която децата се възпитават в уважение към правилата и в същото време имат свободата и простора да се развиват.
Носител е на годишна награда за обучение и развитие на списание Business Lady.
Едва ли има човек, интересуващ се от инфраструктурното развитие на Варна и от градската среда, който да не е попадал на видео, дело на Морско око . Това е онлайн медия, отразяваща теми от строителството, инфраструктурата, градската среда и обществения живот във Варна и областта. Нейна отличителна черта е видеозаснемането с дрон на ключови..
Хобито е вид развлечение, занимание и увлечение, практикувано през свободното време. Това четем в световната онлайн енцикопледия "Уикипедия". Всичко може да бъде хоби – от пътешествията, през спорта и нумизматиката до изобразителното изкуство. Точно последното обединява ентусиастите във фейсбук групата „Варненски творци“. Варнен, които през свободното си..
Студентът от трети курс в Техническия университет във Варна Виктор Иванов беше обявен за студент на годината. Виктор учи в специалността "Изкуствен интелект", той е с изявена активност и посещава курсове по различни научни теми. На 4 декември м.г. на специална церемония беше удостоен с Годишната поименна награда на Община Варна за студенти. "От..
Отпада "контактната бележка", която се представя при отсъствие от детската градина за повече от десет дни, както и при постъпване в детско заведение на малчуганите над 3-годишна възраст. Това става факт с обнародване в Държавен вестник на измененията в Наредба 3 от 5 февруари 2007 г. за здравните изисквания към детските градини. Бележката, която се..
Проектът "Дигитална фолклорна палитра" на варненски ученици от Първа езикова гимназия спечели първото място от конкурса "Млад благотворител". Проектът цели да съхрани и популяризира богатството на българските фолклорни традиции чрез създаването на онлайн платформа. В работата си гимназистите са включили интервюта с възрастни хора, автентични музикални..
Воали, помпони и гимнастически бухалки са част от програмата, с която дамите от Спортен клуб по земна гимнастика „Калина“ представят Варна на регионалните и национални спортни форуми за хора от третата възраст. Кандидатствахме и м.г. пред Община Варна за 6 хил.лв., за да можем да финансираме пътуването с автобус и нощувката в София. Отпуснаха ни..
Млади учени създадоха нова платформа, носеща името "Площад НАУКА". Първото събитие на Площад НАУКА ще бъде на 13 февруари, когато отбелязваме Световния ден на радиото, посветен тази година на климатичните промени. Специалисти от Националния институт по метеорология и хидрология във Варна и Института по Океанология към Българската..