Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отново изясняват кой е собственикът на танкера "БАДР", задържан в бургаското пристанище

Либийският танкер „БАДР"
Снимка: vesselfinder.com

Една година и 6 месеца след началото на разследването, Окръжната прокуратура в Бургас удължи за 6-ти път срокът за приключване на досъдебното производство по случая с либийския танкер „БАДР“, който след като смени 3 пъти собствеността си вече се казва „Мариам“, предаде Радио Бургас. Две години плавателният съд е задържан в бургаското пристанище, а заради казуса либийската държава обвини страната ни в пиратство. 19 юли е новият срок за приключване на разследването, което има за цел да установи дали частния съдебен изпълнител Тотко Колев е превишил правата си при публичната продажба на либийския танкер, който беше придобит от българско търговско дружество срещу договор за морска ипотека. От Окръжната прокуратура в Бургас не уточняват какви действия по разследването предстоят. Последният собственик  на либийския танкер е израелско дружество.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Консултативният съвет за Черно море с препоръки към ЕК относно перките в морето

Вятърните централи в Черно море да не заемат типичните риболовни полета и ако се изграждат такива, то те да бъдат съобразени с рибно-стопанския сектор. Това е една от препоръките към Европейската комисия от рибарските общности в България и Румъния, която изготви днес Консултативният съвет за Черно море по време на заседание във..

публикувано на 16.10.25 в 14:40

113 години военна авиация отбелязаха и в Балчик

Всяка година по инициатива на Асоциацията на офицерите и сержантите на паметника на Летище Балчик се чества Празникът на авиацията и Военновъздушните сили – 16 октомври, когато се отбелязва годишнината от създаването на военната авиация, 113 години от първия боен полет.  На тази дата през 1912 г. двама български летци – поручиците Радул Милков и..

публикувано на 16.10.25 в 13:37

Предлагат да наградят полицаите, помогнали при пожара в дом за стари хора край Варна

От ръководството на ОДМВР – Варна, предлагат за награждаване двамата полицаи, които са се отзовали на сигнала за пожар в дом за стари хора край Варна в местността Св. Никола. На 13 октомври двама полицейски служители от Пето районно управление при ОДМВР – Варна първи са на мястото на инцидента. След получаване на сигнала младши инспектор Преслав..

публикувано на 16.10.25 в 13:35

Апелативният съд в София заседава по мярката за неотклонение на Благомир Коцев

С искане на два отвода започна съдебното заседание по молба на кмета на Варна Благомир Коцев да излезе на свобода. Адвокатът му - Ина Лулчева, се усъмни в непредубедеността на председателя на съдебния състав и на един от прокурорите по делото, предаде БНР.  Лулчева поиска отвода на съдия Красимира Костова - съдия докладчик по делото, и..

публикувано на 16.10.25 в 12:18

Омбудсманът предлага административни улеснения за родителите при подаване на документи са детски надбавки

Омбудсманът Велислава Делчева изпрати препоръка до министъра на труда и социалната политика Иван Гуцанов, с която предлага да бъде премахнато изискването гражданите всяка година да представят удостоверение за доходите си за продължаване на месечната помощ за дете. Данъчната администрация и Националния осигурителен институт разполагат с необходимата..

публикувано на 16.10.25 в 11:07

Работещи на варненското летище очакват споразумението за по-добри условия, в противен случай са в готовност за протест

Ако не се постигне споразумение за исканията ни, сме в готовност да предприемем стачни действия. Това заяви в ефира на Радио Варна и предаването "Новият ден" Георги Николов, председател на синдикалната организация на летищата във Варна и Бургас към Федерацията на транспортните работници в КТ "Подкрепа".  Припомняме, че вчера започнаха..

публикувано на 16.10.25 в 10:55

Втори ден без кворум в Народното събрание

Депутатите няма да работят в пленарна зала и днес.  Народните представители не събраха кворум, също както вчера, предаде БНР.  два 71 депутати се регистрираха. В залата не влязоха ГЕРБ-СДС, "Възраждане", "ДПС-Ново начало", ИТН и нечленуващите в парламентарна група депутати.  Председателят Наталия Киселова не направи втора проверка, а насрочи..

публикувано на 16.10.25 в 09:10