Пътната полиция започва полицейска операция на територията на цялата страна, насочена към контрол на водачите на моторни превозни средства.
Автомагистралите, първокласните и второкласните пътища са акцентът през почивните дни пиковите и часове, обясни инспектор Николай Крушарски от Пътна полиция.
"Контролът ще бъде именно там, тъй като движението е натоварено през почивните дни и ще разположим допълнителни екипи, за да следят за превишена скорост употреба на алкохол, наркотични вещества. Извън тези часове на натоварен и засилен трафик контролът ще бъде насочен към водачите на моторни превозни средства. В курортите към момента има т. нар. "зелен коридор" за тировете. Именно заради последните тежки пътни инциденти с тях е и активизирането на контрола от наша страна" , поясни той.
Акцията ще продължи през цялото лято, но през уикендите проверките ще бъдат засилени, каза инспектор Крушарски и припомни глобите:
"За алкохол, наркотични вещества започват от 500 и стигат до 1000 лв с лишаване от половин година до една година. Когато се установи употреба на наркотично вещество, се образува досъдебно производство и съответно съдът се произнася по наказанието“.
Приключи монтажът на новото осветление на Аспаруховия мост. През изминалата нощ съоръжението беше осветено от 248 LED осветителни тела от ново поколение, информираха от общинската дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване". Последните 38 елемента бяха монтирани по стълбовете през изминалите дни въпреки ниските температури и..
Парламентарната Подкомисия за контрол на публичните средства ще обсъди информация от Фискалния съвет относно проектобюджета за 2025 г. Вчера на извънредно заседание Министерският съвет прие Държавния бюджет и бюджетите на здравната каса и Държавното обществено осигуряване. Те предвиждат увеличение на пенсиите с 8,6%, рекордно високи нива на..
42% допълнителен капацитет на инсталациите за изгаряне на отпадъци е поискан от инвеститори, общо за страната. Това обяви в след свое проучване екипът на Екологично сдружение „За Земята“ , като част от данните са предоставени по заявления по Закона за достъп до информация. Изследването използва публичната информация в Националната информационна..
Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: На 25.02.2025, от 9:00 до 16:00 , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - кв.Чайка, бл. 59, бл. 60. На 25.02.2025, от 8:30 до 17:00..
Днес над по-голямата част от района ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността. Сутринта на места, главно по поречието на Дунав ще има намалена видимост. Ще духа слаб запад-северозападен вятър, който следобед ще стихва, а към края на деня ще се ориентира от югоизточна четвърт. Максималните температури ще са предимно между 3°..
Днес се навършват три години от пълномащабното руско нахлуване в Украйна. " Този конфликт и начинът, по който реагира на него целият свят, показаха, че трябва да се разделим с илюзиите си за това, че редът, установен след Втората световна война, е нещо трайно. Путин напомни, че тези граници, които са се установили, и нормите, които сме приели,..
Общинският съвет на Шабла провежда днес специална сесия за експертно обсъждане на ветроенергийните паркове (ВЕП) „Пролез“ и „Горичане”. Инвеститорът в двата проекта, „НИМЕКС-2004‘ ЕООД, ще представи своите инвестиционни предложения. Общинският съвет също така дава възможност за експертни становища от заинтересовани организации...