Учениците имат нужда от зелени училища, които се провеждаха преди години. Особено сега, когато таблетите, лаптопите, телефоните и цялата техника са на тяхно разположение. Макар да получават много от нея, губят от липсата на досег с природата и контакт със земята.
Менторство, подкрепа, индивидуален подход, личностно развитие, умения на 21 век - всичко това изцяло през иновативните методи на обучение, сред красивата природа и в уникална, подкрепяща среда с професионални обучители и педагози в обучителна организация Джагадамба.
Какви умения трябват на децата на 21 век, за да просперират в живота и в кариерата си в един свят, който се движи с такава шеметна скорост? Динамиката на съвременния живот изисква вече едновременно с придобиването на интелектуалните знания и умения, които се дават в училище, да се формират и фундаментални компетентности, наречени още УМЕНИЯ НА 21 ВЕК, към които се отнасят уменията за:
Още подробности от разговора на Ваня Славова с Мартина Велева-основател на програмите за личностно развитие на деца и младежи:
Обучението се провежда под формата на тематични ролеви игри, лекции, дискусии, предизвикателства извън „зоната на комфорт“, физически активности.
Децата работят в големи, в малки групи, в които се подкрепяме и си помагаме. Учим се да общуваме с доброта и уважение, да изслушваме. Държим на приятелското отношение и така посаждаме семенцата на екипната и сътворческата работа. В програмата се включват различни специално разработени тематични образователни игри и физически активности като йога, кондиционен тренинг, тибетски практики и други – внимателно подбрани и балансирани за подобряване физическата кондиция на децата и стимулиране на индивидуалните им възможности. Всички дейности са ръководени от професионално квалифицирани инструктори, заедно с необходимите материали и екипировка.
Заниманията основно се провеждат на открито сред природата, както и в обучителната зала на базата, допълни още Мартина Велева.
Напоследък светът, в който живеем, изглежда като голямо парти. Няма организация, не е ясно кой е домакинът. Всеки си консумира любимите напитки и се грижи да му бъдат доставени. По възможност за чужда сметка. Някои вдигат безкрайни и неопределени наздравици, в които точно като в политическите си речи, се разпростират надълго и широко, но..
27 януари е Международен възпоменателен ден на Холокоста. На този ден през 1945 г. малцината оцелели в концентрационния лагер Аушвиц са освободени. Това става в процеса на победата на Съюзническите войски над Хитлер и влизането на Червената армия в лагера. Аушвиц остава символ на нацисткия геноцид. Датата е обявена през 2005 г. от ООН за Международен..
Младежка фондация АМОРФА е основана на 25 януари 2009 г. във Варна с мисията да създава най-различните, автентични и интересни дейности на млади хора за млади хора и града. Вече 16 години програмите на фондацията са мост за варненските младежи към образованието, творчеството, креативността и свързването в общност. А 2024 г. беше една от..
Православната църква почита паметта на Свети Григорий Богослов. Той е един от тримата кападокийски отци на Църквата заедно със Свети Василий Велики и брат му Свети Григорий Нисийски. Свети Григорий Богослов е известен със задълбочените си богословски трудове и изключителните си речи за християнската вяра. Григорий Богослов е..
И тази година Университетските Ботанически градини публикуваха своя INDEX SEMINUM (от латински „списък със семена“). Ежегодно се осъществява обмен с над 120 ботанически градини и институции по света, като международните правила изключват частни лица да поръчват семена. Съгласно Международната конвенцията за биологично разнообразие, влязла в сила..
Изолация, финансов контрол, заплашване, физическа и емоционална злоупотреба. Това са различни форми на домашното насилие научиха ученици от езиковата гимназия в Добрич по време на гостуването си в Окръжния съд. По темата за домашното насилие те разговаряха със съдия Павлина Паскалева – какви мерки за защита може да постанови съдът според Закона за..
Всяка година хиляди българи заминават за чужбина, където се установяват и започват работа. Освен в едната посока, все по-често терминалите по летищата се пълнят и със завръщащи се у нас след дълги години зад граница. Именно тези хора най-често се обръщат с молба за съдействие към Здравноосигурителната ни каса за да им бъдат прехвърлени здравните..