Ремзи Осман стана за 10-и път световен шампион при ветераните. На първенството в унгарския град Татабаня шампионът постигна три победи, като на финала се справи и с узбека Убайдуло Ергашев с 4:1 в категория до 62 кг на свободния стил в дивизия Е (56-60 г.). На старта Ремзи преодоля с технически туш 10:0 руската Едуард Иванов, който се..
Повече от 850 млади таланти от 13 държави ще мерят сили на балканското първенство в Клуж-Напока (Румъния), което е за възраст U15, U17 и U20 (момчета и момичета, кадети и кадетки, юноши и девойки). Днес е надпреварата за момчетата и момичета, U15. На 9 октомври започват 17-годишните, а на 11-ти са 20-годишните.
Варненският спортен клуб “Одесос“ спечели световната купа по таекуон-до. Надпреварата беше в Jesolo, Италия. Това е едно от най-значимите събития в световния календар на бойните изкуства. В надпреварата участваха над 30 държави и повече от 50 клуба от цял свят. Официалното класиране: 1. Одесос (България) – 12 златни, 6 сребърни и 12 бронзови медала..
По перфектен начин започнаха новия сезон състезателите по водна топка на „Черно море Тича“. Те спечелиха Суперкупана България, като във важния мач победиха съгражданите си от Варна- отборът на „Спартак“ с 10-4. Това е своеобразен реванш, защото миналата година „Спартак“ спечели трофея след успех над „моряците“. Младият помощник треньор на..
Представителите на столичния спортен клуб „Стар Тийм“ спечелиха държавното първенство в стил лайт контакт, след като завоюваха 11 златни, 8 сребърни и 8 бронзови медала. Купата за втората позиция бе връчена на СК „Ка Ел Перник“ с актив от 3 златни и 2 сребърни медала, а почетната стълбика на победителите допълниха двата клуба „Масару“ и „Чемпиънс лаб“,..
Във Варна отново ще има голям форум в спортното катерене. Местният клуб “Варна клайминг“ отново ще е домакин на Балканското първенство и Балканска купа, които ще се състоят на 18 и 19 октомври. Надпреварата е трудност за деца, юноши и девойки от I до VII гр. Състезанието се организира от от клуба с подкрепата на Община Варна. Балканският шампионат ще..
Внушителни успехи постигнаха добричките бриджьори на провелата се в гр.Обзор българо румънска бридж среща под патронажа на хотелска верига "HYATT BULGARIA" с участието на едни най- добрите състезатели. Те спечелиха отборния турнир с отбор "Антена"/д-р Паскал Паскалев, Валентин Стоянов, Ваня Стоянова и Ивайло Добрев/ и имповия двойков турнир чрез..