Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова спортна количка за параолимпийската тенисистка Зоя Чавдарова

Тази година за Коледа параолимпийската тенисистка Зоя Чавдарова се сдоби с нова спортна количка.

Тенис оборудването бе доставено от английския производител RGK и е специален модел Grand Slam X. Количката е изработена от алуминий и е с тегло едва 8 килограма, което ще осигури на състезателката по-висока скорост и пъргавина на корта, съобщават от екипа на Зоя Чавдарова.

Въпреки невъзможността за участие в международни състезания поради разразилата се пандемия, и тази година Чавдарова продължи усилената си спортна подготовка и защити титлата си на най-добър тенисист в инвалидна количка на България. През следващата година я очакват квалификация и потенциално участие на олимпиада в Токио.
"Преди 10 години започнах да тренирам тенис с ежедневната си количка. Днес мога да се похваля, че ще тренирам с количка на олимпийско ниво. Когато има желание и усърдие, помощ винаги ще се намери. Надявам се и други да последват моя пример и да се присъединят към мен на корта" призовава тенисистката.

Новата спортна количка е на стойност над 12 500 лв., осигурени с помощта на множество корпоративни и частни дарители.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Великобритания официално призна Палестина за държава

Британският премиер Киър Стармър официално обяви, че Обединеното кралство признава Палестина като държава . "Днес, за да съживи надеждата за мир между палестинците и израелците и за решение, основано на две държави, Обединеното кралство официално признава държавата Палестина“, заяви Киър Стармър. На практика Обединеното кралство стана третата..

публикувано на 21.09.25 в 17:14

Промени в движението в центъра на Варна на 22 септември

На 22 септември (понеделник), в рамките на Европейската седмица на мобилността и инициативата „Пеша фест“, в центъра на Варна ще бъде въведена временна организация на движението, информират от Общината. От 09:00 до 20:00 ч. се затварят за автомобили следните участъци в централната градска част: • бул. „Сливница“ – от бул. „Мария Луиза“ до бул...

публикувано на 21.09.25 в 14:50

Военноморските сили участваха в тържествата в Балчик

На 21 септември 2025 г., традиционно бе отбелязана годишнината от връщането на град Балчик към пределите на Отечеството. Строят на почетния караул и Представителният духов оркестър беше приет от председателя на Народното събрание г-жа Наталия Киселова. На площад „21 септември” тържествено бяха издигнати знамената на Република България,..

публикувано на 21.09.25 в 13:49

ЕС ще отхвърли иска на Турция за защитен статут на дюнера

Според източници от Европейската комисия (EK) и германски медии, ЕС ще отхвърли заявката на Турция за регистрация на традиционната рецепта за донер кебап като търговска марка и за ограничаване на употребата на името само за турски методи на производство. Това означава, че хиляди заведения за дюнери в Европа ще могат да продължат да работят без..

публикувано на 21.09.25 в 13:41

Двама души са загинали при тежката катастрофа на бул. "Драган Цанков" в София днес

Сигналът е подаден в 12:33 ч. днес на обяд. Три минути по-късно първият екип на спешната медицинска помощ е пристигнал на мястото на катастрофата. След това идват и още две линейки.  Загинал е шофьорът на автомобила. На мотора са се возили двама души, загинал е и шофьорът на мотора. Оцеляло е единствено 18 годишното-момиче, което се е возило..

публикувано на 21.09.25 в 13:39

Великобритания и Португалия днес официално ще признаят отделна палестинска държава

Великобритания и Португалия днес официално ще признаят отделна палестинска държава преди започващото идната седмица Общо събрание на ООН. На фона на този засилващ се натиск от страна на международната общност за постигане на решение на принципа на две държави, Израел продължава офанзивата си по превземане на град Газа. Борбата на палестинците..

публикувано на 21.09.25 в 13:18

Протест срещу планираните сондажи за нефт и газ по дъното на Черно море

Близо 50 активисти на „Грийнпийс“ от България и Румъния, подкрепени от доброволци от Украйна, Словакия и Хърватска, разпънаха гигантски спасителен пояс на пясъчната граница между двете държави, за да изразят протест срещу планираните сондажи за нефт и газ по дъното на Черно море. Участниците призоваха правителствата на двете държави да..

публикувано на 21.09.25 в 13:15