Д-р Веселин Василев, отговорен лекар в Центъра за спешна медицинска помощ в община Белослав е първият ваксиниран срещу коронавирус във Варна. Имунизацията беше извършена в кабинет в сградата на Регионалната здравна инспекция. Стана ясно,че 2200 медици са заявили желание за ваксинация, списъкът обаче се променя динамично, тъй като и близо 100 стоматолози са изявили желание да се ваксинират, посочи Стоян Пасев, областен управител на Варненска област. Непосредствено след ваксинацията, д-р Василев сподели какво е състоянието му пред Даниела Стойнова:
Припомням, че близо 1000 дози от ваксината на „Пфайзер”-„Бионтех” пристигнаха във Варна, те са предназначени и за останалите пет области –Добрич, Шумен,Търговище,Силистра,Разград. 450 са предназначени за Варна и региона.
Снимки:РУМЕН САРАНДЕВ
Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: · На 11.02.2025 г. В периода 9:30 ч. до 11:30 ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: гр. Варна -..
Сутринта ще преобладава слънчево време, но от изток облачността постепенно ще се увеличи и късно вечерта и през нощта на места по крайбрежието ще превали слаб дъжд и сняг. Ще продължи да духа слаб до умерен, по Черноморието временно силен, предимно северен вятър. Максималните температури ще са между -1° и 4°, за Варна около 3°. Вълнение на морето..
Пожар от запалени гуми в частен имот в местността Бункера край кв. "Аспарухово" предизвика задимяване. Гъст черен дим се издигна в района. Няма пострадали хора, не е засегната боровата гора, съобщиха от полицията.
Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира законодателните предложения да се въведе таван на надценките на някои хранителни стоки и прекият контрол на цените на стоките от първа необходимост: "Аз не познавам проекта за закон, нека да видим каква ще бъде дискусията в Народното събрание, но очевидно трябва да се направи нещо час по-скоро, защото цените са..
След повече от осем години продължило дело Окръжният съд в Добрич призна за виновна служителка на Пътна полиция за вземане на подкуп от 10 лв. Наложено е наказание пробация за 6 месеца, както и забрана да заема длъжност на държавен служител за срок от две години. Подсъдимата е призната за виновна за това, че на 25 октомври 2016 година в качеството..
Корабна боя против обрастване е замърсила морето около Морска гара. От Басейновата дирекция за Черноморския регион във Варна съобщиха, че резултатите от изследванията на водите показват концентрация на леко завишени стойности на калай и негови съединения (трибутилкалаени съединения), които се добавят в боята против полепване на морски организми...
От днес отделението по детска хирургия в многопрофилната болница „Св.Анна“ във Варна работи нормално, съобщава БТА. То бе затворено временно на 17 януари, тъй като екипът бе пуснат в отпуск. Тогава от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в крайморския град публикуваха на интернет страницата си информация, че отделението ще бъде затворено до 9 февруари..