Черните лебеди Антонио и Вероника от варненския зоопарк празнуват рождения си ден, те навършват шест години.
Много бяха участниците в конкурса за рисунка на лебедите, обявен от зоопарка. Тази сутрин в излъчване на живо, Михаил Василев, който изпълнява длъжността уредник на зооколекцията, обяви, че всички участници ще получат рекламни материали, които могат да ги потърсят на входа на зоологическата градина.
Рождениците получиха любимата си храна – свежа маруля и се наслаждават на хубавия ден в езерото в зоокъта.
Ето и какво каза в интервюто на Даниела Стойнова Михаил Василев - ветеринарен лекар по професия, който работи в зоологическата градина вече 25 години, по повод празника на черните лебеди.
Даниела Стойнова разговаря с него за обявения конкурс за рисунки на черните лебеди Антонио и Вероника, които в събота навършват шест години.
По този повод авторите на най-добрите рисунки ще получат награди и специална изненада, която ще стане известна на 10 април сутринта, когато на страницата на зоопарка ще се предава обявяването на победителите.
Дали черните лебеди ще имат потомство, до колко години живеят, има ли вечна любов като тяхната? Отговорите на Михаил Василев може да чуете в звуковия файл.
Студентът от трети курс в Техническия университет във Варна Виктор Иванов беше обявен за студент на годината. Виктор учи в специалността "Изкуствен интелект", той е с изявена активност и посещава курсове по различни научни теми. На 4 декември м.г. на специална церемония беше удостоен с Годишната поименна награда на Община Варна за студенти. "От..
Отпада "контактната бележка", която се представя при отсъствие от детската градина за повече от десет дни, както и при постъпване в детско заведение на малчуганите над 3-годишна възраст. Това става факт с обнародване в Държавен вестник на измененията в Наредба 3 от 5 февруари 2007 г. за здравните изисквания към детските градини. Бележката, която се..
Проектът "Дигитална фолклорна палитра" на варненски ученици от Първа езикова гимназия спечели първото място от конкурса "Млад благотворител". Проектът цели да съхрани и популяризира богатството на българските фолклорни традиции чрез създаването на онлайн платформа. В работата си гимназистите са включили интервюта с възрастни хора, автентични музикални..
Воали, помпони и гимнастически бухалки са част от програмата, с която дамите от Спортен клуб по земна гимнастика „Калина“ представят Варна на регионалните и национални спортни форуми за хора от третата възраст. Кандидатствахме и м.г. пред Община Варна за 6 хил.лв., за да можем да финансираме пътуването с автобус и нощувката в София. Отпуснаха ни..
Млади учени създадоха нова платформа, носеща името "Площад НАУКА". Първото събитие на Площад НАУКА ще бъде на 13 февруари, когато отбелязваме Световния ден на радиото, посветен тази година на климатичните промени. Специалисти от Националния институт по метеорология и хидрология във Варна и Института по Океанология към Българската..
Голям празник предстои в Балчик на 22 февруари от 13.00 часа на централния площад. Организаторите от местния Исторически музей канят не само местните, но и жителите от региона и страната. „Защото тогава ще ни гостува спектакълът „ТЕ ИДАТ... КУКЕРИТЕ“ на НЧ “Просвета-1928”, с. Чарган, Ямбол. Кукерската група е част от фестивала “Кукерландия”,..
Учените наблюдават с повишен интерес сеизмичната активност на гръцкия о.Санторини, тъй като подобно явление нито сеизмолозите в Гърция, нито тези в България са наблюдавали досега. Това каза за радио Варна доц.Пламена Райкова, сеизмолог в Института по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките. Тепърва..