Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

РИОСВ-Варна състави акт на община Аксаково за нарушения на регионалното депо

При проверката е установено неизпълнение на условия в разрешителното, а именно – депониране на отпадъци на депото над определения 24-часов капацитет и без тяхното предварително третиране. Това е нарушение на Условие 4.1. и Условие 11.2.2.7. от комплексното разрешително.

Експерти от РИОСВ-Варна на 17 юни съставиха акт за установяване на административно нарушение (АУАН) на община Аксаково в качеството й на оператор на „Регионално депо за неопасни отпадъци за общини Варна, Аксаково и Белослав“, включващо Клетка 1, с. Въглен, общ. Аксаково.

Нарушенията са констатирани при извършената на 03.06.2021 г. проверка на депото след постъпили в инспекцията жалби за извозване на отпадъци, образувани на територията на община Варна.

Дейностите на „Регионално депо за неопасни отпадъци за общини Варна, Аксаково и Белослав“ се извършват въз основа на издадено от  Изпълнителна агенция по околна среда  с комплексно разрешително (КР) №461-Н0/2013 г. на община Аксаково - оператор на депото.

На община Варна е изпратена  покана за съставяне на АУАН по Закона за управление но отпадъците. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
В.с.

Басейнова дирекция "Черноморски район" не е съгласувала строителство в коритото на реката в Елените

В Министерството на околната среда и водите е постъпил докладът на Басейнова дирекция „Черноморски район“ (БДЧР) – Варна от проверката, разпоредена от министъра на околната среда и водите Манол Генов след наводнението от 3 октомври във ваканционно селище Елените в землището на Свети Влас, община Несебър.  От провеждания от 2013 г. до момента мониторинг..

публикувано на 07.10.25 в 15:34

Оранжев код за значителни валежи в Добрич утре

Оранжев код за значително количество валежи обявиха от Националния институт по метеорология и хидрология за утрешния ден - 8 октомври.  В сряда, 8 октомври, ще остане облачно и с валежи от дъжд, на повече места и повече по количество в Северна България. Обявен е оранжев код за интензивни валежи в 8 области на Северна България – това са Плевен, Ловеч,..

публикувано на 07.10.25 в 15:17

Интерактивна "Ескейп стая на колела" пристигна във Варна

Интерактивната "Ескейп стая на колела", насочена към трафика на хора, е днес във Варна. В мобилен товарен камион, който е позициониран на територията на пристанище Варна, влизат групи по 6 човека, които решават задачи и разгадават кодове, за да помогнат на жертва на сексуална експлоатация или трафик на хора да се освободи. В ескейп стаята днес се..

публикувано на 07.10.25 в 14:25
Валентин Георгиев

Валентин Георгиев: Не трябва да се пестят средства за поддръжка на язовирите

Поддръжката на един язовир се извършва целогодишно и не трябва да се пестят средства, коментира за Радио Варна Валентин Георгиев, който стопанисва яз. „Николаевка“ в община Суворово. На първо място е почистването на всички хидромелиоративни съоръжения, но много от концесионерите на язовири не го правят, тъй като е скъпо и трудоемко, посочи..

публикувано на 07.10.25 в 14:15

МРРБ: В Елените има данни за съществени пропуски. Застроено е речно корито

В Елените има данни за съществени пропуски. Застроено е речно корито. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, цитиран от БГНЕС. Преди дни министерството възложи проверка на строителството в комплекса след пороите, които предизвикаха наводнения и отнеха живота на 4 души. "Всички дейности, които са извършвани на..

публикувано на 07.10.25 в 13:49

Обстановката в община Балчик е спокойна, остава призивът за повишено внимание

С дата 7 октомври валежите са по-малко от очакваните. По данни на Летище Балчик от началото на валежа снощи до 9.00 ч. днес количеството е 13-15 л/кв. м, но се очаква да вали целия ден. Сумарно до спирането прогнозата е за около 30 л/кв.м, което е нормално за сезона. Към момента обстановката в община Балчик е спокойна. Няма подадени сигнали за..

публикувано на 07.10.25 в 13:47

Локални наводнения в с. Лозенец и къмпинг "Нестинарка"

Кметът на Царево Марин Киров съобщи, че след валежите тази нощ има локални наводнения в село Лозенец и къмпинг "Нестинарка". Няма бедстващи хора, съобщава БНР.  Локални наводнения в ниските части на курортно селище Лозенец Киров поиска адекватни мерки от държавата и местните власти за анализ на речните корита и дерета и района: "Имаме локални..

публикувано на 07.10.25 в 13:43