За да сме добри комуникатори, първото условие е да сме добри слушатели. В това е убеден експертът по комуникации от Центъра за анализи и кризисни комуникации Любомир Аламанов.
От години вече български PR и комуникационни агенции печелят световни награди, наши експерти редовно оглавяват световните класации за най-добри в сферата си - вкл. и самият Любомир Аламанов, но в същото време има сериозно разминаване в нивото на комуникация, която може да се срещне в България. Бизнесите у нас се справят далеч по-добре, отколкото институциите.
Ние като общество все още твърде много крещим, викаме и не отделяме време да чуем отсрещната страна, казва Аламанов. Затова и често стигаме до моментите, в който "липсата на комуникация ражда чудовища" и до ситуацията на преливащи една в друга кризи.
Репутацията на всеки един в комуникацията - без значение дали става въпрос за личност, бизнес, организация, тръгва първо отвътре. Тя започва от собствените действия на индивида или на организацията. Ние като общество имаме нужда много да говорим на подобни теми.
Има ли място в комуникацията освен от говорене, но и от извинение? Определено да, пояснява Аламанов и допълва, че ние - българите, трудно можем да кажем "Извинявам се!". Трудно ни е от време на време да кажем дори най-простото извинение "Сбърках!"
Цялото интервю с Любомир Аламанов може да чуете в звуковия файл.Дамският клуб „Майчина грижа“ в Добрич организира тази вечер своя традиционен благотворителен бал. Целта е събирането на средства за финансово подпомагане на стипендиантите на клуба, които са даровити деца в неравностойно материално положение или с един родител. Жените от клуба осигуряват стипендии за около 30 деца всяка година. Благотворителният..
На днешната дата се отбелязва Международния ден на известната корейска туршия кимчи. Кимчи е известно корейско ястие с ферментирало зеле и зеленчуци. Приготвянето на кимчи и споделянето на зимнина, както и цялостната празнична атмосфера и вълнение е наречено "кимджанг". От 2013 г. "кимджанг" е практика, включена в Списъка на ЮНЕСКО за..
На 22 и 23 ноември 2024 г. във Варна ще се проведе Осмият национален студентски фолклорен фестивал „Срещи на приятелството“. Събитието дава възможност за сценична изява на български и чуждестранни студенти, както и за създаване на трайни творчески контакти и взаимоотношения между тях. Фестивалът има за цел да спомогне за съхраняване на българската..
Отец Армен Мелконян е новият духовен водач на Арменската православна общност във Варна. Отец Армен Мелконян, с кръщелно име Саркис Мелконян, е роден на 20 март 1971 г. в град Камишли, Сирия. Той получава началното си образование в Националното училище „Ефрат“ в родния си град и продължава богословското си обучение в Зарахианската семинария..
Спасиха видра, затворена в маза на цех за мебели в кв. "Аспарухово". Сигнал за бедстващото животно е подаден в Регионалната инспекция по околната среда и водите, съобщават оттам. Екипи на екоинспекцията и Центъра за защита на природата и животните в Добрич участваха в акцията. Видрата е намерена с изпилени до кръв нокти от опитите й да се освободи два..
Биткойнът за първи път преодоля бариерата от 95 000 щатски долара, все още подкрепян от „ефекта Тръмп“, предаде БГНЕС. Пазарът очаква по-гъвкаво законодателство и икономически политики, които биха били благоприятни за него при бъдещата администрация на САЩ, предаде АФП. Най-голямата по капитализация криптовалута преодоля тази бариера около 01:24 ч. по..
В България най-младата баба е на 28 години. Това казва д-р Антонио Душепеев, който оглавява родилното отделение в бургаската университетска многопрофилна болница, съобщава БНР. Само през миналата година там има 149 раждания на непълнолетни момичета. Сред младите майки има и 11-годишно момиче. "Има огромна вероятност детето на детето, което е родило..