Що се отнася до покривните материали, поликарбонатът е може би един от най-рентабилните, леки, достъпни и гъвкави налични решения. Освен това се използва по-често за покриви, отколкото повечето хора си мислят. Хората обикновено приемат, че всички покриви са направени от керемиди (глинени/керамични или метални), асфалт, дърво или шисти. Едва ли някой се досеща да предположи, че покривът може да се състои от поликарбонатни покривни панели.
Поликарбонатът е термопластичен материал, който първоначално е бил използван за оранжерии и зимни градини за поддържане на атмосфера с контролирана температура, така че растенията и другите живи организми да могат да процъфтяват.
Като се има предвид неговата лекота, гъвкавост, лесно производство и достъпност, търговските строители започнаха да включват решения за покриви от поликарбонат в своите структурни проекти. През последните години дори предприемачите на жилищни сгради виждат стойността в него и се включиха в този бизнес. Благодарение на своята гъвкавост и лекота, поликарбонатът е по-лесен за транспортиране, пренасяне и инсталиране. Той е изключително универсален и може да се използва за различни строителни приложения в допълнение към покривите.
Защо поликарбонатните листове са предпочитани за покриви?
Поликарбонатните покривни панели бързо се превръщат в топ избор за предприемачите на търговски и жилищни сгради поради редица причини. В сравнение с традиционните покривни материали, поликарбонатът е невероятно лек и следователно по-лесен за маневриране, намаляване на размера и преоформяне по какъвто и да е начин, необходим за конкретния проект. Може да се модифицира на място, което спестява на строителите много време и пари.
Освен това поликарбонатът е напълно персонализиран и се предлага в различни размери и цветове, за да съответства на естетиката на сградата.
Колко дълго издържа покривът от поликарбонат?
Стига да се поддържат добре, поликарбонатните покривни панели могат да издържат между 10 и 20 години, преди да се наложи да бъдат сменени. В някои случаи количеството и видът външни влияния, на които са изложени редовно, също могат да имат значение по отношение на дълголетието. По-студеният климат, който има значително количество лошо време през цялата година, е по-вероятно да изисква по-чести смени. Производителите обикновено предлагат изчерпателни разширени гаранции за поликарбонатни покриви.
Какви са видовете поликарбонатни покривни решения?
Има два вида поликарбонатни покривни панели - прозрачни и с пяна.
Прозрачните поликарбонатни покривни решения са прозрачни и много наподобяват стъкло. Основната разлика е, че поликарбонатът е много по-издръжлив, по-малко податлив на счупване и е много по-лек, удобен и лесен за пренасяне.
Поликарбонатът също е по-податлив за работа от стъклото и често може да се носи от един човек, за разлика стъклото, за което са нужни няколко души и техника, поради факта, че тежи значително по-малко. Този тип поликарбонат може да бъде напълно прозрачен или леко оцветен в зависимост от изискванията за осветление и задържане на топлина. Обикновено се използва за зимни градини, солариуми или оранжерии.
Поликарбонатните покривни материали с пенопласт се използват по-често за търговски и жилищни сгради. Техният гофриран дизайн ги прави подобен на метален покрив, но те са много по-леки. Пяната от вътрешната страна на панела помага да се изолират конструкциите за по-добър контрол на температурата и да се предотврати проникването на топлина или студен въздух в подпокривното пространство.
Поставят коледна елха на площад Севастопол, видя репортер на Радио Варна. Тя е нов елемент в градската украса. Предишни години на това място варненци и гости на града се събираха за снимки около огромна коледна играчка. Припомняме, навръх Никулден - 6 декември (петък), Община Варна организира концерт за традиционното празнично запалване на..
Уникалният център за ранна социализация и превенция на детското развитие във възрастта от 0 до 3 години, Зеленият морски двор на Варна, отпразнува шести рожден ден с шумен, весел празник за най-малките и за вече порасналите деца и техните родители. Проектът в морската ни столица е реализиран от Катедра "Хигиена и епидемиология" към Факултета по..
Варненският зевзек Росен Марков "постъпи" във ВИП стая в психиатричната клиника в УМБАЛ "Света Марина". "Някои са зависими от алкохол, други са зависими от наркотици, аз съм зависим от избори," каза Росен. Лечението му е записано в амбулаторния лист - три пъти дневно оцет от гнили ябълки . "Санитарен кордон трябва да има около Народното..
Света Варвара е християнска великомъченица, родена в края на 3 век и починала през 305 или 306 г. Паметта ѝ се почита както в православната църква, така и в католическата на 4 декември. В православието Света Варвара се смята за покровителка на починалите от внезапна смърт – които са нямали време да се покаят и причестят . В..
На 3 декември светът отбелязва Деня на хората с увреждания. Датата е избрана през 1992 година от Генералната асамблея на ООН. Това е денят за подкрепа на достойнството, правата и добруването на хората с увреждания и за тяхното пълноправно участие в обществения живот. По случай Международния ден на хората с увреждания Община Варна..
Перголите са едни от най-добрите решения за екстериора, към които се обръщат все повече хора. Те са практични решения за дома, както и за търговски обекти и заведения. С тях могат лесно да се създадат нови пространства, които да донесат уют и красота, да допринесат за естетическия облик на сградата и да превърнат празното пространство в полезно място..
В навечерието на Рождество Христово енориите в храмовете „Св. Архангел Михаил“ и храм „Св. Николай Чудотворец” във Варна обединяват усилията си в подготовката на пакети с хранителни продукти (около 250), които ще раздадат преди Рождество Христово на нуждаещите се, които посещават в събота енорийската кухня за бедни. Ще се събират само..