Що се отнася до покривните материали, поликарбонатът е може би един от най-рентабилните, леки, достъпни и гъвкави налични решения. Освен това се използва по-често за покриви, отколкото повечето хора си мислят. Хората обикновено приемат, че всички покриви са направени от керемиди (глинени/керамични или метални), асфалт, дърво или шисти. Едва ли някой се досеща да предположи, че покривът може да се състои от поликарбонатни покривни панели.
Поликарбонатът е термопластичен материал, който първоначално е бил използван за оранжерии и зимни градини за поддържане на атмосфера с контролирана температура, така че растенията и другите живи организми да могат да процъфтяват.
Като се има предвид неговата лекота, гъвкавост, лесно производство и достъпност, търговските строители започнаха да включват решения за покриви от поликарбонат в своите структурни проекти. През последните години дори предприемачите на жилищни сгради виждат стойността в него и се включиха в този бизнес. Благодарение на своята гъвкавост и лекота, поликарбонатът е по-лесен за транспортиране, пренасяне и инсталиране. Той е изключително универсален и може да се използва за различни строителни приложения в допълнение към покривите.
Защо поликарбонатните листове са предпочитани за покриви?
Поликарбонатните покривни панели бързо се превръщат в топ избор за предприемачите на търговски и жилищни сгради поради редица причини. В сравнение с традиционните покривни материали, поликарбонатът е невероятно лек и следователно по-лесен за маневриране, намаляване на размера и преоформяне по какъвто и да е начин, необходим за конкретния проект. Може да се модифицира на място, което спестява на строителите много време и пари.
Освен това поликарбонатът е напълно персонализиран и се предлага в различни размери и цветове, за да съответства на естетиката на сградата.
Колко дълго издържа покривът от поликарбонат?
Стига да се поддържат добре, поликарбонатните покривни панели могат да издържат между 10 и 20 години, преди да се наложи да бъдат сменени. В някои случаи количеството и видът външни влияния, на които са изложени редовно, също могат да имат значение по отношение на дълголетието. По-студеният климат, който има значително количество лошо време през цялата година, е по-вероятно да изисква по-чести смени. Производителите обикновено предлагат изчерпателни разширени гаранции за поликарбонатни покриви.
Какви са видовете поликарбонатни покривни решения?
Има два вида поликарбонатни покривни панели - прозрачни и с пяна.
Прозрачните поликарбонатни покривни решения са прозрачни и много наподобяват стъкло. Основната разлика е, че поликарбонатът е много по-издръжлив, по-малко податлив на счупване и е много по-лек, удобен и лесен за пренасяне.
Поликарбонатът също е по-податлив за работа от стъклото и често може да се носи от един човек, за разлика стъклото, за което са нужни няколко души и техника, поради факта, че тежи значително по-малко. Този тип поликарбонат може да бъде напълно прозрачен или леко оцветен в зависимост от изискванията за осветление и задържане на топлина. Обикновено се използва за зимни градини, солариуми или оранжерии.
Поликарбонатните покривни материали с пенопласт се използват по-често за търговски и жилищни сгради. Техният гофриран дизайн ги прави подобен на метален покрив, но те са много по-леки. Пяната от вътрешната страна на панела помага да се изолират конструкциите за по-добър контрол на температурата и да се предотврати проникването на топлина или студен въздух в подпокривното пространство.
На 11 май църквата почита светите братя Кирил и Методий - създатели и разпространители на първата славянска азбука - глаголицата. В храмовете в цялата страна се отслужват литургии. Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий са канонизирани като светци за превода и популяризирането на Библията на старославянски език и за разпространяване..
Понастоящем във Варна се работи по общо 12 проекта за реставрация на архитектурни паметници . Сред тях е и т.нар. „Софийска банка“, поято сега виждаме само укрепването и съхранянето на пластиката на покрива. Предизикателството по нейната реставрация е заради достъпа до имота, който е през чужд имот. В същото време има и не малко примери за..
Графикът и художник Георги Лечев е починал, съобщиха от екипа на Градската художествена галерия “Борис Георгиев” във Варна. Едно от най-харизматичните лица на Варненската графична общност и на графиката в България, с изключителни постижения в областта на живописта, особено от неговия син период, Георги Лечев има над 100 самостоятелни изложби в..
Ивайло Христов от 12 клас на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон“ е един от тримата национални лауреати на олимпиадата по Български език и литература (БЕЛ) за тази учебна година с максималния бал от 100 точки. Всъщност, един от тримата ученици с подобен бал. Но, освен това е национален лауреат от олимпиадата по Философия. Също за тази..
Певци, танцьори, музиканти, детски певчески и танцови формации, разказвачи на легенди и предания за подвизи на местни герои се събират в село Градинарово за Пети фолклорен празник “Насред село - на мегдана” Събитието ще се проведе на 10 май 2025 г. в читалище “Надежда - 1901”от 10,00 часа, съобщават организаторите сдружение "България си ти". В..
Втора акция за кръводаряване ще се проведе в Икономическия университет във Варна, съобщиха от учебното заведение. Кампанията ще се проведе на 12 май (понеделник) от 10 до 14 часа в двора на академичната сграда на бул. „Княз Борис I“ 77. В акцията могат да участват всички студенти, преподаватели и служители. Тя се организира съвместно от..
С церемония по полагане на венци и цветя с военен ритуал и заупокойна молитва пред паметника-портал на Осми приморски полк Варна ще отбележи 9 май. Начало на събитието ще бъде в 10 часа пред паметника, съобщиха от общинския пресцентър. В 11 часа започва церемонията по издигане на флага на Европейския съюз пред централния вход на Община Варна...