Днес имах удоволствието да изслушам странен разказ на един от онези хора, за които чашата винаги е наполовина празна. И за пореден път се изненадах колко хубави неща могат да бъдат помислени, видяни и преразказани по лош начин.
Разбира се, обратното също е в сила и добре, че е така, иначе ще се окажем тотално изгубени в безкрайна и непрекъсната черна линия.
Всъщност, в големите мъдри книги пише, че няма защо толкова да се страхуваме от евентуалното черно по пътя, защото страховете ни само допълнително ни потискат и развалят настроението.
В крайна сметка 40% от очакванията за нещо лошо не се случват, а 30% вече са се случили, така че да се хабим излишно е абсолютно неоправдано. 12% от притесненията ни, според данни от изследванията, са за абсолютно несъществуващи неща, а 10% са от графата „Какво мислят другите“ - т.е. без значение дали страдаме, или не, тези 10% са точно такива, каквито са и ние в голяма част от случаите просто няма как да повлияем върху тях. И само 8, забележете: крехките, малки, сладки 8% са основателни тревоги и страхове, които е вероятно да се случат в действителност.
С две думи: излишно е да се страхуваме от каквото и да било. Можем ведро и спокойно да продължаваме напред.
Само че човекът, когато внимателно слушах, не само се страхуваше, той недоволничеше и не харесваше. И изглежда хобито му беше да влага цялото си време, обиждайки други хора и да прави средата неприятна за живеене. Вместо да се концентрира в естествени и полезни човешки неща.
Така срещнах хейтъра. Според едно от тълкуванията това е човек, който не може да бъде щастлив от успехите на другите.
И докато го наблюдавах, извлякох правилата на хейтъра.
Най-подходящо за него е да се включи във всяка група, общност или събитие, където се случва нещо смислено, правилно и добро, защото там той получава изключителната възможност да се ядоса и да разгърне мащабно таланта си. Може да залее аудиторията с омраза, да се изложи максимално, давайки възможност всички пропуски в образованието и във възпитанието му да лъснат детайлно пред възможно повече хора.
И разбира се, да покаже празнотите, липсите и комплексите си, да ги разходи хубавичко по червения килим, да ги завърти няколко пъти за пълнота на картината и комплексно потребителско изживяване, като на прет-а-порте... Да е видимо и ясно в какви размери са недостатъците му, как точно са оформени, каква е степента му на безнадеждност, т.е. така ли ще си довърши живота, потънал в кал, обида и неприятни преживявания, или все още не е твърде късно и може някак като барон Мюнхаузен да се хване за косата и да се самоизмъкне от блатото, за да продължи нормален, естествен, чист, красив и приятен човешки живот.
Може и другото: да продължи да настоява за всякакви неуместни неща, които по неясна причина смята, че му се полагат. И да се представя в целия си блясък, дрънкайки глупости и изпадайки в бяс, ако това не е впечатляващо за аудиторията.
Единственото правило, което извлякох за нас – останалите, е: да сме силни, за да преодоляваме неоснователните обиди и достатъчно адекватни - да познаваме света, живота и хората и да знаем, че успехът винаги следва, стига усилията да са насочени към достойна цел.
И да благодарим на онези крехки, малки, сладки 8%, че ни дават възможност да оценим всичко прекрасно, което се случва.
Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ проведе днес десетото издание на международното състезание за креативни умения „Varna Spaghetti Engineering“. Състезанието се организира от катедра „Строителство на сгради и съоръжения“ в Учебно-спортния комплекс на университета и представи чрез спагети и силикон едни от най-интересните..
За българите Св. Апостол Андрей Първозвани е много тачен светец, избиран в миналото за семеен покровител. Има сведения, че апостолът е проповядвал и по днешните български земи. Почитали го и българите, които се преселили в Италия през VII в., отбелязват някои историци. На 30 ноември своя имен ден честват Андрей, Андрея, Андриан, Андриана, Първан..
Тази събота и неделя в крайморския град Шабла ще се проведе фестивалът „Вятър – птици - море“, който е част от проекта „Шабла и птиците“. Фестивалът е посветен на богатото птиче разнообразие в района на Приморска Добруджа и е вторият за годината след проведения в края на лятото „Фестивал на хвърчилата“. Какво да очакват в двата почивни дни жителите..
Варненският куклен театър постави нов спектакъл "Горделивият гъсок". Втората премиера е тази събота от 11 часа. Автор на текста е директорът на кукления театър Вера Стойкова, създала драматизацията по приказка на Владимир Сутеев "Що за птица е това?". "Аз съм от онези възрастни, които обичат да четат приказки. Това, което ме поразява в приказката..
Бежанската вълна от Украйна е довела до повишаването на чуждестранните инвестиции от тази страна на имотния пазар във Варна. Най-сериозен интерес има към търговските обекти. Това каза за Радио Варна брокерът Юлия Хвърчилкова. Наблюдава се отлив от страна на западните пазари и по-конкретно от немския. Интерес към селските имоти пък има..
Димитър Карбов е само на 13 години, повече от половината от които са посветени на карате киокушин. Той тренира в СКК "ИЧИ ГЕКИ- Варна", с личен треньор Световният шампион Шихан Емил Костов. Димитър Карбов се завърна от Катовице, Полша, като Европейски шампион в дисциплината "Кумите" в категория до 40 кг., където м омчето играе в четири срещи, където..
Мюзикълът "Вдън горите" ще има своята първа премиера във Варна днес. Той ще бъде представен от 17 часа на Основна сцена в Държавна опера-Варна. Втората премиера е предвидена за 20 декември, петък, от 18 часа на сцена Филиал. „Внимавай какво си пожелаваш“ е обединаващата тема в мюзикъла „Вдън горите“ (Into the Woods) по музика и либрето на Стивън..