Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Красимир Делийски съхранява традициите на аналоговия звук във Варна

Домът на плочата отбелязва петия си рожден ден на 24 май

На 24 май Vinyl Home Varna - притегателен център и убежище за всички изкушени от грамофонните плочи и аналоговия звук във Варна, отбелязва своя пети рожден ден.

Красимир Делийски, създател на варненския Дом на плочата, се е посветил на задачата това бутиково пространство в сърцето на града да се развива непрекъснато. Освен грамофонните плочи, в последната година асортиментът се увеличава с нови артикули, тениски, списания, аксесоари и сувенири. Наскоро площта на аналоговия оазис нараства почти двойно, но най-ценното ново попълнение в последната година са двамата близнаци Краси и Дидко. Момчетата от сега проявяват интерес към грамофонните плочи и с нетърпение очакват петия рожден ден на Vinyl Home Varna.

Красиир Делийски: Всички наши приятели са добре дошли на 24 май от 18 ч., макар че през целия ден ще посрещаме гости, така че всеки меломан, изкушен от плочите и аналоговия звук, е добре дошъл. А на 28 май, неделя, между 12 и 18 ч. ще се състои един от редките базари за грамофонни плочи във Варна. Поканил съм най-запалените специалисти в областта - от София, Стара Загора, Лом, Русе, и от Варна, разбира се, така че всеки почитател на плочите е добре дошъл, за да се потопи в света на аналоговия звук.

Още от разговора с Красимир Делийски за магията на грамофонните плочи, за музикалната му кариера като барабанист и за мисията да си родител, слушайте в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Президентът Радев връчи наградите на херцога на Единбург във Варна

Над 70 младежи от 10 училища от различни краища на България, постигнали златно и сребърно ниво в Международната награда на херцога на Единбург – България, бяха отличени на церемония в резиденция Евксиноград край Варна. Патрон на програмата за страната е президентът Румен Радев, който връчи на отличените участници, постигнали златно ниво, значките..

публикувано на 13.10.25 в 18:21

Лесна работа: За хората и имотите

Напоследък не веднъж наблюдавах следната история: родители купуваха апартаменти за вече порасналите си деца, които са си устроили живота в другия край на света и не планират да променят нито адреса, нито навиците си. Едните бяха в САЩ, другите - във Франция и третото пораснало дете живееше в Германия със своите деца и съпругата си. А тук родителите..

публикувано на 13.10.25 в 18:00

Варна с голямата награда за най-оригинално събитие в културния туризъм за Средновековния фестивал „Рицари в музея“

Варна получи голямата награда на журито в Националния конкурс „Read & Travel“ („Чети и пътувай“) — за „Най-оригинално събитие в областта на културния туризъм за 2024 г.“. Отличието бе присъдено за Средновековния фестивал „Рицари в музея“, организиран по повод 580-ата годишнина от битката при Варна през 1444 г., водена от полския крал Владислав III..

публикувано на 13.10.25 в 17:57

Дни на отворените врати организират в Специалното училище за ученици с нарушено зрение във Варна

По случай 120-годишнината от създаването на училището и във връзка с отбелязването на Международния ден на белия бастун – 15 октомври , Специалното училище за ученици с нарушено зрение " Проф. д-р Иван Шишманов" във Варна организира Дни на отворените врати на 16 и 17 октомври 2025 г. от 9:00 до 12:00 часа в сградата на..

публикувано на 13.10.25 в 12:01

Наследството на Европейския фестивал на плажните спортове в Бяла: към устойчиво развитие и нови европейски инициативи

След успешното провеждане на Европейския фестивал на плажните спортове в Бяла през месец юни, партньорските организации по проекта продължават активната си работа по дейностите, насочени към създаването на дългосрочна устойчивост и надграждане на резултатите от инициативата. Разработва се практическо ръководство за организиране на спортни събития. В..

публикувано на 13.10.25 в 09:52

Българската академия на науките чества 156 години от основаването си

Българската академия на науките отбелязва 156 години от основаването си с тържествено събрание.  Акцент ще бъде и друга значима дата - 155 години от учредяването на "Периодическо списание" - първото научно издание на съвременна България, което продължава да съществува. Ще бъде връчена "Голямата награда за наука на БАН".

публикувано на 13.10.25 в 08:36

Електронен алманах на българските илюстратори

Електронният алманах на българските илюстратори ще бъде представен на Панаира на книгата във Франкфурт. Негов създател е екипът на сайта "Българска илюстрация". "Общо статиите наброяват близо 3 000. Това са най-активно работещите точки в страната. нашата цел, след като стартирахме тази година, работейки активно с тази идея, е в следващите няколко години..

публикувано на 12.10.25 в 16:40