Не обичам на музиката да се гледа като на бизнес. За мен тя е начин на живот. Обичам я толкова много, че не бих гледал на нея като на нещо, което е свързано с бизнеса. Това как ще си изкарвам парите никога не е стояло между мен и музиката. Никога не съм й изневерявал и поради това и тя не ми изневери. Това подчерта в интервю за Радио Варна музикантът Васил Гюров.
Той допълни, че 80-те години за него са най-ценни заради музиката, излизала тогава в България. "70-те и 80-те бяха изпълнени с много ценни групи и изпълнители. Сега слушам предимно музика от тези години. Тогава бяхме и много млади... Всички спомени, свързани с тогава, са приятни, и то най-вече заради това, че правехме много музика", каза още Гюров.
Като на шега са създавали хитовете, които и днес се слушат много, тогава, спомня си музикантът. "Ние не си давахме сметка какво създаваме. Когато човек е млад, има повече енергия и време за себе си. Радвам се, че това време го оползотворихме с правене на музика", добави Гюров.
Поглеждайки назад в годините, той си спомня, че концертите са били мястото за проверка дали едно парче е добро или не. "Силата на "Ревю" в момента е, че парчетата ни са изцяло авторски и са минали проверката на времето. Те се харесват. Обичам, когато млади хора на по 20 години днес знаят песните ни наизуст", сподели Гюров.
Васил Гюров е български певец, бас китарист, основател на групите "Кале" и "Ревю". От 1978 до 1982 г. учи в Софийската математическа гимназия, където заедно с Милен Николов (китара), Владимир Караиванов (барабани) и Сашо Михайлов (йоника) правят първи опити за създаване на група. В края на 1985 г., заедно с Димитър Воев и Кирил Манчев, създават група „Кале“. Първата им изява е през 1987 г. на Първия софийски рок фестивал, но след третата песен са свалени от сцената. Година по-късно "Кале" се разпада, а Гюров основава "Ревю". На следващата година излиза албумът им "Милена + Ревю", а песните "Ала Бала", "Директор на водопад" и "Чичо" стават хитове. През 1990 г. "Ревю" се разпадат, а Гюров заминава за Германия. Той се завръща в България през 1992 г. и прави няколко концерта с "Нова Генерация", която се разпада след смъртта на Димитър Воев. Васил и Иван Латинов създават група „Африка“. През 1996 г. групата подготвя албум, но той остава недовършен. Две години по-късно участва в група „Камион“. През 2001 г. "Ревю" е възстановена, а песента „Закуска“ е избрана за песен на годината в класацията на телевизия "ММ". Издаден е и албумът "10". Гюров се занимава с активизъм за опазване на околната среда като член на "Зелено движение".
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..
Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..