Ученици от Финансово-стопанската гимназия „Васил Левски“ в Добрич направиха дарение на Общинския приют за безстопанствени животни. Събраните средства са от продажбата на пилотния брой на ученическия вестник, а идеята за създаването му е на един от преподавателите им. Децата са решили, че всеки брой на вестника ще има своята кауза, за да съчетаят приятното за тях занимание да пишат статии с полезното да правят добрини.
Идеята за създаването на училищния вестник дава на учениците от 9 А клас техният преподавател по английски език и класен ръководител Йоана Кирова.
Самата тя като ученичка е участвала в списването на училищния вестник и решава, че това ще помогне на децата да добият нови умения, да се научат да работят в екип. Във вестника има рубрика за успешните възпитаници на училището, среща с учителите, както и забавна страница.
Главен редактор на вестника е Ая Затут. Включва се в тази инициатива, защото я приема като предизвикателство и като възможност да разнообрази ежедневието си в училищния живот.
Тя е убедена, че трябва да се помага, а важните теми трябва да имат повече гласност.
Габриела Недкова е израснала в семейство, в което помагането на бездомни и болни животни е кауза. Затова и неслучайно тя се включва във вестника и решава, че нейните статии ще са именно на тази тема – как хората да не подминаваме страданието на нито едно живо същество и как да проявяваме съчувствие към животните.
Служителите на Общинския приют за безстопанствени животни в Добрич изказаха огромните си благодарности от жеста на децата. Остава ние да последваме техния пример, да правим добро и да се оглеждаме по-често около себе си, за да можем да бъдем полезни на онези, които имат нужда от помощ, подкрепа и внимание.
Повече за идеята на децата и защо са решили парите да бъдат дарени точно за бездомните животни чуйте в репортажа а кореспондента ни в Добрич Мая Щърбанова:
Напоследък светът, в който живеем, изглежда като голямо парти. Няма организация, не е ясно кой е домакинът. Всеки си консумира любимите напитки и се грижи да му бъдат доставени. По възможност за чужда сметка. Някои вдигат безкрайни и неопределени наздравици, в които точно като в политическите си речи, се разпростират надълго и широко, но..
27 януари е Международен възпоменателен ден на Холокоста. На този ден през 1945 г. малцината оцелели в концентрационния лагер Аушвиц са освободени. Това става в процеса на победата на Съюзническите войски над Хитлер и влизането на Червената армия в лагера. Аушвиц остава символ на нацисткия геноцид. Датата е обявена през 2005 г. от ООН за Международен..
Младежка фондация АМОРФА е основана на 25 януари 2009 г. във Варна с мисията да създава най-различните, автентични и интересни дейности на млади хора за млади хора и града. Вече 16 години програмите на фондацията са мост за варненските младежи към образованието, творчеството, креативността и свързването в общност. А 2024 г. беше една от..
Православната църква почита паметта на Свети Григорий Богослов. Той е един от тримата кападокийски отци на Църквата заедно със Свети Василий Велики и брат му Свети Григорий Нисийски. Свети Григорий Богослов е известен със задълбочените си богословски трудове и изключителните си речи за християнската вяра. Григорий Богослов е..
И тази година Университетските Ботанически градини публикуваха своя INDEX SEMINUM (от латински „списък със семена“). Ежегодно се осъществява обмен с над 120 ботанически градини и институции по света, като международните правила изключват частни лица да поръчват семена. Съгласно Международната конвенцията за биологично разнообразие, влязла в сила..
Изолация, финансов контрол, заплашване, физическа и емоционална злоупотреба. Това са различни форми на домашното насилие научиха ученици от езиковата гимназия в Добрич по време на гостуването си в Окръжния съд. По темата за домашното насилие те разговаряха със съдия Павлина Паскалева – какви мерки за защита може да постанови съдът според Закона за..
Всяка година хиляди българи заминават за чужбина, където се установяват и започват работа. Освен в едната посока, все по-често терминалите по летищата се пълнят и със завръщащи се у нас след дълги години зад граница. Именно тези хора най-често се обръщат с молба за съдействие към Здравноосигурителната ни каса за да им бъдат прехвърлени здравните..