Зорница Хараланова, студентка от трети курс, специалност "Социален мениджмънт", спечели първо място за медиатор на Петото национално състезание по медиация за студенти, което се проведе на 11 и 12 ноември 2023 г. в Национален военен университет "Васил Левски". Заедно с нея, Полина Панайотова, студентка от трети курс, специалност "Социален мениджмънт", и Диляна-Анна Стойчева, студентка от първи курс, специалност "Социална работа при лица с девиантно поведение", ОКС "Магистър", спечелиха първо място за отбор по медиация в оспорваната състезателна битка сред 20 отбора в страната.
Те участваха в процедурата по медиация в ролята на медиатор, адвокат и клиент – страна по спора. За своето отлично представяне в двата рунда на състезанието, с получени най-много точки като отбор в разрешаване на гражданско-правни казуси, финалистките на Технически университет – Варна бяха наградени с грамоти и безплатно сертифициращо обучение по медиация, планирано за 2024 г.
Отборът по медиация на Технически университет – Варна бе подготвен от гл. ас. д-р Красимира Георгиева, сертифициран медиатор, и преподаватели от катедра "Социални и правни науки", с ръководител доц. д-р Тошко Петров и участва във форума със съдействието на Студентски съвет при университета.
Всички те изразиха своята радост и удовлетворение от успешното представяне на студентките и изразиха очакванията си, че следващата година Технически университет – Варна ще има възможност да е домакин на престижното национално състезание по медиация за студенти, организирано от Сдружение "Център за разрешаване на спорове", София.
Да бъде изчистен, затревен и зацветен бул. „Княз Борис I“ в частта, която е отговорност на държавата. Това е поискал днес от ВиК, Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Агенция "Пътна инфраструктура" и Министерството на туризма варненският кмет Благомир Коцев, съобщи самият той в профила си във Фейсбук. Писмото е..
На сесията си днес съветниците приеха средства, предназначени за текущия ремонт на улица „Бенковски“ в Балчик да се намалят на 52 хиляди лева, а 120 хиляди лева да се насочат за авариен ремонт на водопровод по улица „Черно море“ в Кранево. Отново в курортното село други 100 хиляди, планирани за ремонти на общински пътища, се насочат в..
На 9 юни (понеделник) и на 10 юни (вторник) в интервала от 9:00 до 19:00 ч. ще бъде временно затворена за движение на моторни превозни средства ул. „Прилеп“ в участъка от бензиностанцията (намираща се на ул. „Прилеп“ след пътния възел с бул. „Христо Смирненски“) до пресечката към ул. „Патриарх Максим“ (входа към местност Пчелина). Ограничението се..
Златина Динева е големият победител в конкурса на Община Варна "Най-красиво поддържана градинка". Динева от пет години се грижи за две градинки - от южната и от северната страна на блок 124 в квартал „Младост“. Второто място е за Николай Александров, който също от години поддържа градинка с площ над 80 кв. м зад..
Регионална среща на училища - посланици на Европейския парламент, ще се проведе в петък, 6 юни, от 10 часа в Актовата зала на Първа езикова гимназия във Варна. По време на срещата под надслов "Правата на човека без граници" ще се разиграе с имулация на Европейския парламент за младежи.
Съдействие да се ускорят процедурите за продажба на фериботите "Героите на Севастопол" и "Героите на Одеса" и хидробуса "Атанас Димитров" ще търси от държавата собственикът им "Български морски квалификационен център", за да бъдат намалени разходите на държавната фирма. Това каза управителят на БМКЦ Денчо Добрев в предаването на Радио Варна "Море и..
Развитието на приложението на изкуствения интелект и етичните проблеми, свързани с използването му, обсъждат в Икономическия университет във Варна наши и чуждестранни експерти. Във висшето учебно заведение от днес се провежда двудневният форум Evolvex Summit 2025. В дискусиите на конференцията се включват специалисти от Израел, САЩ, Румъния,..