Александър Петров е студент по медицина, трети курс, в Медицински университет – Варна. Той е финалист в сезон 9 на „Гласът на България“, завършил на почетното трето място, млад изпълнител и поет. През 2021 година е Лауреат на Фондация „Димитър Бербатов“ в област „Изкуство“ във връзка с постиженията си в направление поп пеене и поезия през 2020 година. Още на 14-годишна възраст издава своята дебютна поетична книга „Следобедна усмивка“. Младият изпълнител дебютира на музикалната сцена с песента си „Рисувах те“. Музиката и аранжиментът са написани от Димитър Атанасов, а текстът е дело на Александър, който освен че се занимава с поп пеене, пише поезия. Режисьор на видеоклипа е Павлин Иванов – Bashmotion. „Рисувах те“ стана седмичен хит на Радио Варна.
Песента е специална, защото болката, която прозира между редовете на текста, е лично преживяна от изпълнителя и той се стреми да очертае кръговрата на любовта между двама влюбени, неуспели да вплетат душите си в точния момент. Много пъти страдаме от несподелена любов или от това, че влагаме повече усилия за укрепването на една връзка от своите партньори, неосъзнавайки, че съдбата има изключително чувство за хумор. След време ролите в човешките отношения се променят драматично и хората, приемали любовта на другия за даденост, се нуждаят неистово от нея, но вече е късно.
Получил почетната награда "Йордан Парушев" на Община Добрич на името на първия директор на Езикова гимназия "Гео Милев" за цялостен принос през годините на обучението си в гимназията.
Удостоен с наградата на Община Добрич „Млад творец“ в областта на културата и науката за 2020 г. и 2017 г. на Годишните награди „Добрич“ по повод 1-ви ноември – Ден на народните будители. Наградата е присъдена за творчески постижения и създаване на позитивна среда сред младите. Наградата е една, връчва се на млади творци или учени до 35 години за постижения през текущата година За 15-те години, през които се присъжда това отличие, Александър единствен е удостоен два пъти с него /през 2020 г. и 2017 г./.
Участва в много благотворителни концерти и кампании.
Бъдещият медик казва, че музиката ще остане неразривна част от неговия живот. Професионално съм се насочил към медицината, но всяко постижение в музиката е добре дошло, твърди Александър. Той си поставя за цел да стане добър лекар и да помага на хората. Насочил се е към кардиология и оториноларингология. Според студента-певец медицината и изкуството имат много общо, харесва му популярната мисъл: "Медицината е изкуството на живота". По отношение на музикалната си кариера казва, че ще продължи да се самопродуцира и да пише сам текстовете си.
Винаги усмихнат и отворен към околните. Аз съм човек, който много обича около него да има позитивна енергия, споделя Александър.
Александър Петров беше гост в предаването за култура "Гравитация нула" с водещ Светлана Вълкова:Интервю с Jarda Haž (JIG-AI) JIG-AI са чешка грайнд кор банда, силно повлияна от културата и живота на Япония. Триото бруталисти има четири албума за близо 20-годишната си кариера. Групата работи по пети, но преди това ще стане част от поредната танцувална веречинка „Grind Over Sofia“ на 28 февруари. Със съдействието на организаторите от..
Държавата трябва да има по-строг контрол върху качеството на стоките, които се предлагат в търговските вериги. Това мнение изрази за предаването "Новият ден" по Радио Варна доц. д-р Йордан Иванов, преподавател в Икономическия университет във Варна. По думите му не би могъл да се наложи таван на цените. "Това е едно популистко понятие, което няма как да се..
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..