Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Даниел Митов оглавява листата на ГЕРБ-СДС във Варна

България няма нужда от повече експерименти, "сглобки" и "некоалиции", необходимо е стабилно правителство, което да извърши необходимите реформи. Това заяви във Варна водачът на листата на коалиция "ГЕРБ-СДС" на предстоящите парламентарни избори Даниел Митов.

„Направихме всичко възможно България да има стабилен кабинет, който да издържи дълго и да води страната по пътя на необходимите реформи. Истината обаче е, че експериментите и сглобките трябва да приключат. Нашите некоалиционни партньори избраха да съборят стабилното правителство, въпреки всички компромиси, които направихме, стана ясно, че няма как да продължаваме с тези експерименти и в момента за нас е очевидно, че трябва да отидем на избори за убедителна победа“, заяви Митов.


Листата, която беше регистрирана в Районната избирателна комисия във Варна, се състои от 32-ма кандидати, втори е бившият спортен министър Красен Кралев, трети е юристът Бранимир Балачев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Иво Инджов

Иво Инджов: Ахмед Доган вече е минало

Заплахата пред ДПС е Делян Пеевски, Ахмед Доган вече е минало. Доган трябва да бъде вече обект на исторически изследвания. Това коментира политическият анализатор Иво Инджов в контекста на очакаващото се решение фракцията на Ахмед Доган да оттегли подкрепата си към кабинета "Желязков" и появилите се спекулации за разцепление на ДПС-ДПС. Митът за Сокола..

публикувано на 01.04.25 в 18:15

50% повече полети до дестинации в Германия това лято от Варна

50% повече полети до дестинации в Германия ще бъдат осъществявани от летище Варна това лято. Висок е ръстът на немския пазар. Над 3000 полета ще има до всички големи летища във федералната република присъстват в разписанието. Това каза директорът на летище Варна Димитър Костадинов. С голям оптимизъм гледаме към започващия сезон, очакванията са..

публикувано на 01.04.25 в 16:08

Обявиха частично бедствено положение в община Варна заради разлива на мазут

Частично бедствено на територията на община Варна е в сила от вчера заради разлива на мазут в морето, който достигна до бреговата ивица и плажа на Втора и Трета буна. Това решение взе Щабът за изпълнение на Областния план при защита при бедствия и аварии. Режимът се въвежда със задна дата и ще за срок от 7 дни, обяви областният управител..

обновено на 01.04.25 в 15:49

Българските младежи са оптимисти за бъдещето си, но скептични за бъдещето на страната

В проучване на германската фондация "Фридрих Еберт" младежи от страните на Балканите, включително от България, казват, че се притесняват за икономическото си бъдеще, а с корупция се сблъскват още по време на образованието си. Как живеят, какво ги притеснява и какво ги движи, на какво се надяват са въпросите, които е задала германската фондация,..

публикувано на 01.04.25 в 15:25

Третата въздушна линейка идва от Италия при добри метеорологични условия

Третият български хеликоптер за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха е в готовност за полет и се намира в град Бриндизи, Италия, съобщиха във фейсбук от Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха, предаде БНР. При подходящи метеорологични условия хеликоптерът ще прелети до град Солун, Гърция. От там той трябва да кацне директно в..

публикувано на 01.04.25 в 14:24

Туристическият бранш обяви протест, заведенията във Варна затварят за няколко часа другия вторник

Българската хотелиерска и ресторантьорска организация, Съюзът на заведенията в България и Българската асоциация на заведенията обявяват общонационален протест под надслов "Политици, не ни гасете лампите!".  Символичният протест "9 минути тъмнина за 9% ДДС" започва на 7 април във всички заведения в страната. Митинг-шествие, което започва от Община..

публикувано на 01.04.25 в 13:49

100 от пострадалите в Кочани все още са в болници, трима са в критично състояние

От 193-ма ранени в дискотека "Пулс" в Кочани само 100 остават за лечение в местни и чужди болници. 80 пациенти се лекуват извън Северна Македония, а двама ще се върнат в страната днес.  Министърът на здравеопазването на Северна Македония Арбен Таравари посочи, че трима от ранените са в критично състояние, което означава, че един човек се е подобрил...

публикувано на 01.04.25 в 12:02