Испания разпиля Италия, но спечели само с 1-0

Автор:

Испания надигра и спечели срещу Италия на Европейското първенство по футбол. Краен резултат 1-0.  През първата част испанците буквално смачкаха съперниците си и изцяло стояха в тяхната половина, но до гол не се стигна. В началните минути на втората част наблюдавахме същото, но след това Италия напомни за себе си. Точно тогава последва автогол на на Калафиори (55). Испания имаше доста положения и опити за стрелба, но късметът не беше на тяхна страна в тези ситуации. Спалети направи успешни смени, видя се освежаване на играта, но времето не достигна на италианците да изравнят. Те проспаха цялата първа част.  Донарума спаси Италия от много "друг" резултат.

Израелците приемат "Черно море" в Ловеч

Ръководството на израелския футболен тим Апоел Беер Шева обяви, че ще играе домакинския си мач срещу Черно море от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите в Ловеч. Тази информация е публикувана на сайта им. Срещата е на 25 юли, а реваншът между Черно море и Апоел ще бъде в Разград на 1.08.

публикувано на 27.06.24 в 12:43

Варненските катерачи за три седмици на три състезания ( ВИДЕО )

Катерачите от спортен клуб „Варна клайминг“ участваха на силен турнир в Австрия. Сега варненските състезатели по спортно катерене заминават за Скопие, където ще има Балканско първенство, а оттам отново отиват на силен турнир в Австрия. Главният треньор Росен Рафаилов дава повече яснота за предстоящите прояви.

публикувано на 27.06.24 в 11:45

Съперниците на 1/8 финалите в Германия

Вече са ясни 1/8 финалните двойки. Европейско първенство - елиминации 2024-06-29 19.00  Швейцария - Италия 22.00 Германия - Дания 2024-06-30 19.00 Англия - Словакия 22.00   Испания - Грузия 2024-07-01 19.00   Франция - Белгия 22.00   Португалия -   Словения 2024-07-02 19.00   Румъния -..

публикувано на 27.06.24 в 10:05

"Черно море" играе контрола с "Ботев"-Враца

Черно море посреща Ботев Враца в третата си контрола от лятната подоготовка. Срещата ще се проведе на стадиона в Тетевен от 18 часа. До момента „моряците“ изиграха две проверки, като записаха успех срещу Фарул в Констанца с 1:0 и отстъпиха с 2:5 на Ботев Пловдив в Правец.Иначе, днес Черно море имаше едно занимание. В него се включи Васил..

публикувано на 27.06.24 в 09:37

Хаджийска очаква поне бронз

Роберта Хаджийска си осигури минимум бронзов медал от Европейското първенство за юноши и девойки в Сараево. Под наставленията на Стойка Кръстева тя се класира за полуфиналите в категория до 46 килограма. Хаджийска се наложи драматично над Банучичак Насирли от Азербайджан. Националката ни стигна до успех с 3:2 съдийски гласа в много равностоен..

публикувано на 27.06.24 в 09:34

Грузия обърна Португалия

Отборът на Грузия постигна най-великата победа в своята история, като самостоятелна държава. На Европейското първенство те победиха в Гелзен кирхен Португалия с 2-0. Да, португалците не бяха с титулярния си състав, но въпреки това успехът е изключителен. Така грузинците отиват в следващата фаза на шампионата. грузинците

публикувано на 27.06.24 в 09:33

Турция се възроди

Турция победи Чехия с 2:1 в последния си мач от група "F" на Евро 2024. Хакан Чалханоолу в 51-вата минута откри резултата, но чехите изравниха в 66-ата чрез Томаш Соучек. Резервата Дженк Тосун се разписа в 94-тата минута. Чехите останаха с човек по-малко още в 20-ата минута, когато Антонин Барак получи втори жълт и червен картон.

публикувано на 27.06.24 в 09:32