През далечната 1976 година на Олимпийските игри в Монреал две варненки в четворката с кърмчия в академичното гребане донесоха сребърен медал за България. Сред тях е и рулевият Капка Панайотова, която още си спомня с огромно вълнение за случилото се. Знае, че са били на крачка от златото, но е щастлива и от второто място.
Медалът и днес стои на специално място във витрината и още му хвърля по един поглед през деня, което я зарежда с оптимизъм и мисли, че е дала нещо на този спорт.
Олимпийските игри в Монреал бяха изключително добре организирани, спомня си днес Панайотова. "Сега, ако ме пуснеш, няма да се справя, но тогава бях във вихъра си", с усмивка разказва тя. Допълва, че не са успели да удържат на контраатаката на германките, които са наблюдавали стриктно представянето на българките и са успели да ги победят. С германците тренирахме заедно на Белмекен, припомня си Капка Панайотова.
Лодката на българките е съставена от две пловдивчанки, една софиянка, Рени Йорданова и Капка Панайотова. "Аз по начало бях рулева на варненския и на националния отбор", допълва Панайотова.
Тя е откритие на Сия Нейкова, която след подбор на децата в Икономическия техникум първоначално не обръща внимание на Капка. Тя обаче сама отива да я попита дали може да се включи в тренировките. Нейкова се съгласява и Капка Панайотова започва да тренира на басейна. След като г-н Нейков ме видя, спомня си Капка, каза, че съм само за рулева.
Повече от 20 години отдадох на гребането. Това беше най-голямото ми удоволствие в живота - лодката и пътят!
С Капка Панайотова в олимпийската рубрика "Говорят големите" разговаря Румен Генов:
Днес е Международният ден на екскурзовода, а денят ще бъде отбелязан във Варна с тематична конференция, която започва от 10 часа в зала 4 на Фестивалния и конгресен център. Това е трето издание на форума, на който ще се дискутират различни теми, свързани с професията на екскурзоводите, които мнозина определят като лицето на туризма ни...
Държавата трябва да има по-строг контрол върху качеството на стоките, които се предлагат в търговските вериги. Това мнение изрази за предаването "Новият ден" по Радио Варна доц. д-р Йордан Иванов, преподавател в Икономическия университет във Варна. По думите му не би могъл да се наложи таван на цените. "Това е едно популистко понятие, което няма как да се..
Интервю с Jarda Haž (JIG-AI) JIG-AI са чешка грайнд кор банда, силно повлияна от културата и живота на Япония. Триото бруталисти има четири албума за близо 20-годишната си кариера. Групата работи по пети, но преди това ще стане част от поредната танцувална веречинка „Grind Over Sofia“ на 28 февруари. Със съдействието на организаторите от..
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..