По случай Палмова неделя, над 40 000 богомолци и туристи, присъстваха на литургията "Ангел Господен" на площад "Св.Петър" в Рим. Тя бе изнесена от упълномощения от папа Франциск кардинал Леандро Сандри. Папа Франциск, който се възстановява от прекараната двустранна пневмония, се появи след края на литургията и поздрави присъстващите. Папа Франциск се..
Ще преобладава предимно ясно и слънчево време, в следобедните часове с временни увеличения на средната облачност. През нощта ще духа слаб югоизточен вятър, който през деня в Североизточна България ще се усили до умерен. Температурите слабо ще се повишат, минималните ще са между 3° и 8°, а максималните ще са между 12 ° и 17°. За Варна минимална..
Нова демонстрация в памет на загиналата при катастрофа 12-годишна Сияна е организирана в София - пред катедралния храм "Свети Александър Невски". Десетки хора се събраха по обед пред храм-паметника "Свети Александър Невски". Има специално построена сцена и отстрани на единия от входовете на храма откъм улица "Московска". От тонколоните прозвуча песен,..
Грехът причинява тъга, безпорочният живот и покаянието раждат радост, да пазим тази радост. Да се подготвим да преминем през Страстната седмица верни на Бога и така Пасхалната радост ще бъде истинска в сърцата ни, призова патриарх Даниил на влизане в храм-паметника "Св. Александър Невски" навръх Цветница. "Днес е тържественият вход на Господ Исус..
От 09:00 в понеделник – 14 април, затварят за движение част от ул. „Никола Й. Вапцаров“ в кв. „Чайка“, съобщават от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Временната организация е във връзка със започването на основен ремонт на улицата. Ремонтът ще се изпълнява в четири етапа, като първоначално напълно..
Над 300 прекрасни млади изпълнители - танцьори и певци от Варна и областта ще заредят с прекрасна енергия и настроение гостите на фолклорния фестивал “Цветно ми е” навръх Цветница. Може да се насладите на изпълненията им от 11.00 до 19.00 часа на входа на Морската градина - площад “Антон Новак”. В пъстрата фолклорна програма отново ще се включат едни от..
Днес ще преобладава слънчево време с временни заоблачавания сутринта във вътрешността на района, а следобед по крайбрежието. В началото на деня вятърът ще е слаб от запад, по-късно ще се ориентира от югоизток, ще бъде слаб до умерен. Максималните температури ще се повишат до 13° - 18°, по крайбрежието ще са по-ниски 11-13 градуса, за Варна около..