С ново игрище за баскетбол вече разполага СУ „Гео Милев“ във Варна. Съоръжението беше открито от заместник-кмета с ресор спорт Илия Коев, директора на училището д-р Мартин Вълчев и баскетболната звезда от близкото минало Калоян Иванов.
Прекарвайте по-малко време с телефоните и компютрите и повече време с топката, защото спортът е здраве, посъветва Илия Коев гимназистите от училището. Той благодари на училищното ръководство и представителите на фирмата-изпълнител за добрата организация и безпроблемното протичане на ремонта.
Играчът в множество баскетболни клубове в България, Испания, Италия и Турция Калоян Иванов сподели с учениците, че именно кошовете в училищните дворове са го запалили по баскетбола и са предопределили професионалната му кариера. Той беше предизвикан от Илия Коев и единадесетокласника Давид да направят заедно няколко забивки, въпреки дългогодишното му отсъствие от терена.
Баскетболното игрище в СУ „Гео Милев“ е изградено по програмата на МОН за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища. Бенефициенти по нея са още няколко училища във Варна. Стойността на проекта е малко над 140 000 лв.
Строителните дейности в двора на училището са започнали през лятото на 2024 г. Игрището е с площ от 600 кв. м и е покрито със специална настилка, сертифицирана за спортни съоръжения. То ще се ползва за нуждите на учениците от СУ „Гео Милев“, които са над 1200 от 1 до 12 клас. Училището разполага с още няколко открити площадки – игрище за футбол, за волейбол, за провеждане на часовете по безопасност на движението, зона с фитнес уреди на открито.
Директорът д-р Вълчев има идея тази година традиционното отбелязване в училището на Световния ден на книгата и авторското право – 23 април, да премине не в библиотеката, а на новото игрище. Варненски баскетболни звезди ще бъдат поканени да почетат заедно с децата любими книги.
От своя страна зам.-кметът Коев покани учениците да следят календара на спортните събития, които се провеждат във Варна и да подкрепят играчите. Той увери, че чрез директорите до децата ще достига информация за всички значими форуми, които се провеждат с финансовата подкрепа на Община Варна и входът за тях е напълно свободен.
Първата в страната кампания за ефективно използване на водните ресурси започва "ВиК - Варна" в навечерието на Световния ден на водата. Целта е да стигне до всички в и дори извън Варненска област. Ще се работи с училища, детски градини, кметовете на общините, както и с туристически сектор. В 90 на сто от областите в България има места с частичен..
Обсъждат идея за изграждане на изложбен център за екзотични птици и животни край Аксаково. За целта предстоят преговори да бъде предоставен терен с площ 36 декара, намиращ се на територията на община Аксаково. Това каза Мартин Йовев, председател на Българската асоциация на любителите на екзотични животни и птици. В събота е предвидена среща с..
Случайно или не, Международният ден на щастието тази година съвпада с настъпването на астрономическата пролет. Този ден се отбелязва от 2013 година на 20 март с резолюция на Общото събрание на ООН, в която е декларирано, че стремежът към щастие е фундаментална цел на човечеството. Всички жители на Земята имат право на щастие, независимо от..
Шест сухи дървета ще бъдат премахнати утре в кв. "Чайка" в района на паркинга до блок 17, съобщават от район "Приморски". Да не се паркира в прилежащите улици от 8.30 часа до 15 часа, докато текат дейностите, предупреждават от кметството.
Благотворителен концерт "В ритъма на сърцето" ще се проведе на 27 март от 18,30 ч. в зрителната зала на НЧ „Христо Ботев-1872” в Нови пазар в помощ на Тодор Ганчев, хореограф и ръководител на множество състави за народни танци. След поставена диагноза - "Злокачествен тумор на стомаха" има спешна нужда от лечение в болница в Турция. Предстои му битка с..
Общинско предприятие „Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“ (ДДД) започва първата за годината масирана обработка против кърлежи на терените с обществено значение. В парковете обработката ще се извършва в късните вечерни или в ранните утринни часове, когато посещаемостта е слаба. Дворовете на училищата ще се третират по време на пролетната ваканция на..
В навечерието на Световния ден на водата "Водоснабдяване и канализация – Варна" започва първата в страната мащабна информационна кампания под мотото: " Водата е дар! Запази я!". В 12.15 ч. утре, 20 март, в двора на Първа езикова гимназия, възпитаниците на училището, приело да бъде партньор на кампанията, ще направят тематичен флашмоб. Планираме..