Снощи около 21 часа е подаден сигнал за пожар в района на Ехото в Балчик. Противопожарният екип ликвидира бързо произшествието, което е без материални щети. Огънят в сухи треви и мъхове в ската до оранжериите на общинското предприятие „Благоустрояване и комунално стопанство“ в посока Двореца най-вероятно е тръгнал от незагасена цигара, уточни началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" (РС ПБЗН) - Балчик Стелиян Стойчев. За момента сериозни инциденти в началото на пожароопасния сезон няма, добави той.
По отношение на предстоящата жътвена кампания всички юридически и физически лица, ползватели на земеделски земи в землищата на общините в региона, са предупредени за осигуряване на пожарната безопасност при прибиране и съхранение на зърнено-житните култури. Земеделците трябва да уведомят писмено съответната РС ПБЗН преди започване на жътвата в площи над 100 декара; да парцелират и осигуряват пожарозащитни ивици в земите, засети с житни култури; да проведат инструктажи и осигурят наблюдение на посевите; да подсигурят с пожаротехнически средства земеделската техника и площадките за зареждане с леснозапалими течности; да представят схеми с разположението на засетите площи, пожарозащитните ивици, пътищата за придвижване на пожарната техника и действащите водоизточници. Друго нужно изискване е поставянето на видни места покрай площите с житни култури знаци за забрана на пушенето и паленето на открит огън. При установено неизпълнение на изискванията се носи административно-наказателна отговорност, предупреждават от пожарната.
Според данните, с които разполага службата в Балчик, очаква се комбайните да навлязат в житните полета след 23 юни.
През изминалата седмица потребителската кошница е запазила стойността си от предходната и е била 98 лева. Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата, предаде БНР. Поскъпват зелето, краставиците, ябълките, прасковите, кашкавалът, олиото, маслото и пилешкото месо. Поевтиняване има при доматите, картофите, млякото,..
Близо 30% от варненските младежи в гимназиален етап от своето образование обмислят емиграция, докато на национално ниво тези нагласи засягат около 18 на сто от тях. Мотивите са предимно образователни и емоционални, обобщиха за Радио Варна Станислав Додов и Стефан Георгиев, които проучиха нагласите на младите хора във Варна. Варненските младежи..
39-годишен мъж е скочил от Аспаруховия мост във Варна. Сигнал за инцидента е подаден около 10.30 часа днес. Мъжът е спрял автомобила си и е скочил от моста, не от най-високата му част, уточниха от Областната дирекция на МВР. Скочилият е останал жив, допълниха от пресцентъра на варненската полиция. Оттам съобщиха още, че към този час " нямат информация..
Нова публикация във Фейсбук, споделена от бившия заместник-кмет Диан Иванов, ключов свидетел по делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев, се появи днес. В нея Иванов съобщава, че веднага след депозирането на заявлението му пред Софийската градска прокуратура, че показанията му са взети под..
Пожарът в местността Джанавара е локализиран и напълно овладян. Въпреки това ще продължават да тлеят вътрешни локални огнища, поради сухата тревиста маса и множеството паднали дървета. Теренът е трудно достъпен и гасенето се осъществява предимно на ръка, съобщи кметът на район "Аспарухово" Ивайло Маринов. До пълното потушаване на всички..
Днес от 14:00 до 20:00 ч. ще е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите "Тракия“, "Хемус“ и "Струма“, само в посока София. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура“ (АПИ). Няма да се ограничава преминаването на моторни превозни средства (МПС) над 12 тона от София в посока Бургас по "Тракия“, по..
Пътят между село Куманово и Каменар от години е сред най-проблемните във варненска област. Миналата есен от Община Варна обявиха, че е завършена обществената поръчка за неговото проектиране и че предстои избор на изпълнител за основния ремонт. Очакваше се дейностите да започнат през тази година, но вече сме в началото на септември, а ремонт няма. В..