Да бъдат завишени наказанията за сексуално посегателство над деца предлага правителството.
Промените в Наказателния кодекс въвеждат европейски директиви при борбата със сексуалното насилие над деца и детската порнография. Съдът може да лиши извършителя на престъплението да заема определена държавна или обществена длъжност, както и да упражнява определени професии и дейност. Министърът на правосъдието Христо Иванов каза, че се готвят още промени в Наказателния кодекс:
Има проектотеми - укрепване на възможностите за разследване на корупция, злоупотреби с европейски фондове, обществените поръчки.
Системата за случайно разпределение на делата не е защитена от манипулации, коментира Иванов и каза, че очаква по-ясна позиция от ВСС по темата:
И по-ясно признаване на фактите, че се установи за пореден път, че системата не е осигурена срещу манипулации и това повдига много сериозни въпроси. Очевидната алтернатива е да се мисли за нова програма, но възниква въпросът: какво правим, защото все пак тя докато се създаде, ще отнеме известно време.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..