Антоанела Петрова е родена в Добрич. Още на 10-годишна възраст започва да свири на флейта и участва в различни музикални конкурси, оперети и фестивали. Тя е част от трупата на Държавна опера-Варна. "Новото начало винаги се ражда първо в нас", коментира във втория ден на 2020-а Антоанела Петрова. Емоциите й все още са насочени към аудио-визуалния спектакъл „Приказки за Черно море“, чиято премиера беше на 21 декември в Драматичния театър „Стоян Бъчваров“.
За новото начало
Аз мисля, че всеки човек трябва да се събужда с идеята, че започва ново начало. Новото начало е винаги символ и то никога не се ражда вън от нас. Никой не може да ни го постави и да каже „Тук започва един нов календар“. Дори и първи януари като факт, като дата, е като символ. За да можем да премислим, да изкараме от себе си това, което не ни трябва. Да го изхвърлим и да се опитаме да напишем на бял лист следващото, което искаме да направим по спиралата на живота си.Дали ще го направим на 1 януари или на 5 април, няма много голяма разлика за мен.
За постигането на мечтите
Мечтите ми се появяват в хода на работата ми. Доста по-краткосрочни са ми идеите. По този начин може би си спестявам едно огромно разочарование, защото всеки артист мечтае постоянно за някакви неща. Може би нещо, което винаги съм искала, е да не спираме да се развиваме, за да не се превърнем в карикатури на себе си. Най-страшното според мен е да се изчерпиш и да достигнеш собствения си връх.
За това как успяват да се съхранят хората на изкуството
При нас се случва нещо много интересно. Трябва да се съхраняваме от битовизма и изглеждаме често леко студени към тези ежедневни проблеми, които имаме като всички останали хора. В същото време ни трябват впечатления, изживявания, в които изцяло да потънем, да изтискаме есенцията, за да я дадем на хората и след това да го изкараме от душите си.
Цялото интервю с Антоанела Петрова чуйте в прикачения звуков файл.
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..