Анна Цолова е сред най-познатите имена в българската журналистика. Не обича да говори за рамки, защото самата тя не ги харесва. Не обича да влиза в чиновническото работно време - и това й е чуждо. Но за сметка на това, извън всекидневния ефир, който бе нейн спътник дълги години, сега се справя изключително добре и отговорно с новото си предизвикателство да обучава. "Говори, за да те видят!", е нейното ново поприще.
Анна Цолова припомня, че най-важният въпрос е "ЗАЩО?". Категорична е, че в момента всеки журналист и всеки говорещ по темата трябва да е умерен, да излъчва емпатия, да успокоява и да не създава напрежение у слушателя или зрителя. Цолова не усеща и не вижда състезание за информация между медиите.
"Чувам въпроси, които по същество не водят до нищо, а журналистът трябва да е конкретен, за да извлече повече и точна информация. Журналистът трябва да има критично мислене и да го изразява", категорична е Цолова. Според нея в момента се гледа телевизия повече от всякога у нас. "В историята на телевизията няма такова масово гледане, както сега. Да, ние сме в пандемия от коронавируса. Но сме и в информационна пандемия", смята Цолова. "Надявам се по-малко хора да са обект на една попивателна информация, която се тиражира по различни сайтове, която за мен е откровена глупост. Хората четат и гледат цифри, цифри на смътност, което води до паника. На мен ми липсва например историята на излекувалите се, на преминалите успешно заразата с COVID-19. Липсва ми добрата новина", казва още Анна Цолова.
"Не съм изгубила журналистическия си инстинкт. Зная кои информационни сайтове като потребител да ползвам. Разбира се, това са традиционните канали за информация. В момента като потребител следя информационния поток, защото към този момент не задавам аз въпросите. Разбира се, не гледам и не следя онези източници, които действат с методите на пропаганда и на заблуда. Ако случайно ги "отворя", го правя, за да видя какво целят, за да си сглобя картинката. Силово си налагам информационна профилактика в този момент. Но това не означава, че не съм информирана. Днес всички се интересуваме от това, което ни заобикаля. Но тази информационна профилактика може да ни помогне да се съхраним като хора със здрава психика. Напоследък все повече си пожелаваме здраве, желая го и аз на всички хора!".
Цялото интервю на Нина Милошевич с журналиста Анна Цолова, може да чуете в прикачения звуков файл:
Ивалин Славов е свещеник в Катедралния храм "Успение Богородично" във Варна. Той е роден в Исакча, Румъния. Майка му е с руски корени, а б аща му е българин. О тец Ивалин е учил и в България, и в Румъния. Завършва Духовната семинария в София и Богословския факултет на университета в Букурещ. Служи в храма в Асеновград, а през 2006 г. Светият синод..
Козунакът е един от главните герои на великденската трапеза редом до яйцата и агнешкото месо. Приготвянето му обаче не е лесна работа. Не е и чак толкова трудна. Стига човек да има желание и най-вече търпение. За щипката любов е ясно. От нея във всеки свой козунак прибавя шеф Филип Спасов, който отдавна е изгубил бройката на приготвените от..
Поколението на подрастващите днес е поколение на зависимости от материалното. Това е поколение, при което всичко се получава веднага. Поколение, което не може да изчаква и да отлага. Това подчерта в интервю за Радио Варна проф. д-р Христо Кожухаров , ръководител на Втора Психиатрична клиника към Университетската многопрофилна болница за активно..
Не е далеч моментът, в който човек ще е междупланетен вид. Това каза Виктор Данчев, технически директор на Ендуросат - българската компания, работеща в сферата на космическите технологии. От компанията вече са изстреляли десетки сателити и обслужват стотици клиенти. Той е убеден, че футуристичната перспектива за пенсиониране на Марс, която за мнозина..
Градската художествена галерия във Варна представя арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“. Тя е проект на Нов български университет. РИ ще бъде експонирана в подпокривното пространство на галерията до 28 април. Арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“ е вдъхновена от ръкописа от 1953 г. „Холандският пейзаж през XVII век и..
В края на 2023 г. Красимир Милчев издаде миниалбума "Пречистен". Изданието може бъде слушано във всички музикални онлайн платформи, а Lay-Zy, както е псевдонимът на артиста, наскоро пусна видео към едно от парчетата - "Наивен съм бил". "Наивен съм бил" е продължение на предходния ми сингъл, "Живот в лъжа" - разказва..
В деня, в който първият български космонавт излетя в космоса през 1979-а, читалището в балчишкото село Гурково даде възможност за среща със странстванията на първия човек от Читалище "Свобода", пипнал с ръка мегалитите в Саксайуаман, скитал из Андите, тъкал текстил по оригинална кечуанска технология, видял агротехническа лаборатория на инките и плавал..