Общо 11 отличия завоюваха школите на ЦПЛР – Общински детски комплекс - Варна, които взеха участие на провелия се онлайн рецитаторски конкурс, който бе в рамките на Националните поетични празници „Вапцарови дни“. Седем от отличията са за ДЮТ „Златното ключе“, а 4 са наградените от ТУ „Палечко“.
Отличени от ДЮТ „Златното ключе“:
Голямата награда – Аксу Осман
Втора възрастова група
II награда – Теодора Филева;
III награда – Юлия Моралийска;
III награда – Ангел Георгиев;
Трета възрастова група
I награда – Александра Златева;
II награда – Елица Горанова
Сия Папазова - художествен ръководител на ДЮТ „Златното ключе“, бе удостоена с персонална грамота за високо педагогическо майсторство и цялостен принос в съхраняването на духа, художествената сила и красота на Вапцаровото слово в условията на електронна среда.
Отличени от ТУ „Палечко“:
Първа възрастова група
I награда - Кристиян Ламбов;
III награда - Ангела Тодорова;
Втора възрастова група
I награда - Явор Дарелов
III награда - Мария Кацарова
Общо 39 участници, разпределени в четири възрастови категории, са се включили в Шестия национален конкурс-рецитал, сочи статистиката на организаторите. С най-голямо представителство са били двете школи на ОДК. Националният конкурс се проведе във виртуална среда заради ограниченията, наложени от Covid пандемията.
"Цветя, машини, облаци, органи" се нарича третата самостоятелна изложба на 22-годишния Александър Габровски ,варненец,който е студент във Виена. Изложбата се открива 1 август от 18.30 в галерията M & M Art Center-Gallery на улица „Подполковник Калитин“ 27 във Варна .“Можете да очаквате пърформанс, трансформърс, световъртеж, цъфнали картофи,..
Общинският съвет единодушно одобри четири номинации за почетен гражданин на Варна. Високите отличия се присъждат като признание за значимия принос на личностите в различни сфери на обществения живот на града. Сред новите почетни граждани е проф. д-р Евгени Станимиров, ректор на Икономически университет – Варна, който бе номиниран за своята..
„Акустиката на България“ е новият проект на Стефан Вълдобрев с „Обичайните заподозрени“, който той лично представи пред журналисти във Варна днес. Това е един много личен проект, защото избраните 25 места съм ги почувствал лично. Те са и много автентични. Половината от тях не са музейни обекти, а исторически места. Записите във Варна започват..
Днес /30.07.2025/ от 18:00 ч гр. Варна, ул. Драгоман 12, Le Papillon Art Gallery изложба живопис 30.07.2025 г. – 20.08.2025 г ВХОД СВОБОДЕН Повече подробности от разговора на репортера ни Ваня Славова с художничката Елена Стоева: Елена Стоева е родена в София, България, През..
Оперната прима Соня Йончева ще влезе в образа на Тоска от едноименния шедьовър на Пучини на 5 август във варненския Летен театър. Събитието е под патронажа на министъра на културата Мариан Бачев. Ще дирижира ръководителят на Софийска филхармония маестро Найден Тодоров. Постановката на Кузман Попов е в режисура на Сребрина Соколова. Заедно със звездното..
Около 500 души от различни точки на света и възрасти ще станат част от най-голямото зумба събитие в България - международният фестивал "Алегрия", който всяка година се провежда в първата седмица на септември в Балчик и показва всички разновидности на денс фитнеса. 13-ото издание е от 5 до 8 септември, съобщи организаторът Стоян Стоянов , а..
Какво е щастието в чаша? За някои - ароматна глътка сутрешно кафе, за други - момент на тишина и покой. А за Владимир Стоев - това е платно, върху което създава изкуство, оставащо в сърцето. Владо е бариста, който чрез артистичност пренесе класическия лате арт на съвсем друго ниво. Той е единственият в България, които може да разсмее и разплаче от..