Какво е щастието? То постига ли се? Или е съставено от малки по размер и форма моменти, които обединени, наричаме щастие? Най-хубавото е, че всеки сам може да даде дефиниция за щастие. Т.е. всеки има своя представа какво представлява то. А дали щастието е посока, път, преживяване? За едни е така, за други не е.
За Даниела Георгиева щастието е пътуване. През годините, натрупвайки моменти и спомени, които за нея дефинират щастието, тя ги описва и върху белия лист. И е поставила заглавие „Дестинация щастие“. Това е втората й книга след документалната „Личностите, които промениха Варна“. Без съмнение „Дестинация щастие“ е приключенска книга, категорична е Даниела Георгиева.
"Много обичам приключенията. Пътуванията, които трансформират. Тази книга е такъв тип, за моите пътешествия, които са спонтанни, не са организирани, с малки, много малки групи, с хора, които са на моята вълна. Без никой да ни чака, с твърдото убеждение, че всичко ще е наред."
Всяко пътешествие за Даниела Георгиева има и духовни измерения.
"Това са едни такива силно енергийни места в България, каквито има много по нашите земи. Скални светилища, манастири, водопади, църкви, долмени, най-различен тип, които нашите предци са ни завещали. Когато имаме спад на енергията да отидем да се заредим, да се изчистим от негативизма и на продължим нататък, заредени с нови сили."
Щастието не е място. В различни етапи от живота ни може да се казва по различен начин, продължава авторката на "Дестинация щастие". Повече от нея чуйте в звуковия файл.
До 29 август 2025 г. варненци и гости на града ще могат да посетят пътуващата изложба „Следи от изчезване“, разположена в зеленината на Природонаучния музей. Изложбата е част от кампания, посветена на опазването на редки и застрашени животински видове в България. В центъра на експозицията са детайлни отливки на стъпки от диви животни, чието..
Национално антикварно изложение Варна-2025 г. се провежда на 8, 9 и 10 август, на алеите до Аквариума в Морската градина. Редки находки, безценни предмети и страстта към антиките ще съберат във Варна ценителите на историята. За първи път ще има участници от други държави. Редовни участници във Варна са Николай и Даниела Петрови от Стара..
Интервю с Thomas Vikström (BRAZEN ABBOT, THERION, екс-CANDLEMASS) Thomas Vikström, певецът на THERION, отново ще излезе пред родната публика. Този път като част от BRAZEN ABBOT. С тях ще отбележи 30 годишнината от излизането на дебюта на групата на Николо Коцев „Live and Learn“, в който Thomas Vikström има основно участие. Концертът ще бъде със..
Националното антикварно изложение Варна-2025 г. ще се проведе на 8, 9 и 10 август, на алеите до Аквариума в Морската градина. Редки находки, безценни предмети и страстта към антиките ще съберат във Варна ценителите на историята. За първи път ще има участници от други държави, разкри организаторът Ламбрин Сотиров, основател на Народно читалище..
Росен Петров представи новата си книга "Нека помним" - Истории от историята или нещата, които ни правят българи. Инициативата е част от първия литературен фестивал „Море от книги“. Историите, които е представил автора, са отделни малки частици от тялото на нашата памет. Някои разказват за житейските съдби на позабравени личности, други – за..
Варна е домакин на литературния фестивал „Море от книги“. Събитието започна в събота и ще продължи до 10 август на централната пешеходна зона на бул. „Княз Борис I“. Организатор е варненско издателство за детски книжки и игри, с подкрепата на Община Варна. Целта им е да не остава градът без такова събитие изобщо. Специално внимание е отделено на..
Една от най-красивите плажни ивици у нас - тази край Шкорпиловци, където морето граничи с пясъчни дюни, иглолистни и широколистни гори, се превръща в незаконен паркинг и зона за шофиране на АТВ-та - действия, които унищожават растителните видове в зона, част от Натура 2000. За това сигнализират в редакцията ни плажуващи там. Много сигнали..