Предприятията и самоосигуряващите се, които са изплатили доходи на физически лица, извън тези по трудов договор, и са задължени по закон да удържат данък, подават декларации до 31 октомври за дължими данъци за третото тримесечие на 2024 г., припомнят от Националната агенция за приходите във Варна.
Авансовият данък за доходите от наем, от друга стопанска дейност и от други източници, удържан върху доходи, изплатени през третото тримесечие на 2024 г., също се декларира до последния ден на октомври 2024 г.
Формулярът се подава и от физически лица, ако предприятието или самоосигуряващото се лице – платец на дохода, не е задължено да удържа и съответно да внася данък. Дължимите данъци се декларират в НАП до края на месеца, следващ тримесечието, през което е придобит доходът, като за приходи от наем или от друга стопанска дейност, придобити от физическите лица през третото тримесечие на годината, срокът съответно е 31 октомври 2024 г.
Декларация за дължими данъци се подава в НАП и за окончателните данъци, удържани върху доходите на чуждестранни физически и юридически лица (например върху възнаграждения за технически услуги, доходи от лихви, авторски и лицензионни възнаграждения и други), както и за окончателните данъци върху доходите от дивиденти и ликвидационни дялове, разпределени на местни и чуждестранни физически лица, на чуждестранни юридически лица (в случаите, когато данъкът е дължим) и на местни юридически лица, които не са търговци, включително общини.
Информация за попълване декларациите и внасяне на суми към бюджета, може да се получи в сайта на приходната агенция или на телефона на НАП - 0700 18 700 (на цена, според тарифата на съответния оператор).
Десетки граждани се събраха в центъра на Варна на протест срещу войната по пътищата и в подкрепа на исканията за ефективен контрол и ефективни присъди за нарушителите. Хората искат ефективни присъди за шохьорите, причинили смърт на пътя, повече контрол от страна на "Пътна полиция", както и от Агенция "Пътна инфраструктура", където според тях, трябва да..
Седмица на здравето започва от утре в Добрич. Общинската кампания „Бъди здрав“ се провежда за десета поредна година и има за цел да засили ангажираността ни към здравословния начин на живот. Програмата в Седмицата на здравето е подходяща за цялото семейство и особено за най-малките, информират от Община Добрич. На Алеята на здравето, разположена в..
Предварителни избори за излъчване на кандидат за президент на демократичната общност, предлагат от ДСБ. Тази идея вече е била реализирана преди изборите за президент, спечелени от Петър Стоянов и затова е удачно да я повторим и през есента кандидатът ни да започне кампанията си за предстоящите президентска избори -това заяви във Варна за Радио..
Русия остана главният дестабилизиращ фактор и най-значимата и пряка заплаха за НАТО и ЕС основно заради непровокираната си война срещу Украйна, както и заради следваната цел да отслаби политически и икономически ЕС и държавите-членки. За целта Москва използва набор от хибридни инструменти, за да влияе на вземането на решения, да разделя обществата, да..
МВР са подали 13 000 сигнала за лоши пътища през миналата година, а през януари и февруари 2025 г. те са над 2000. Това обяви пред Нова тв главен комисар Мария Ботева. „От 3-и до 5-и април са проверени над 22 000 леки автомобила, над 3200 товарни, над 280 влекача, над 48 мотоциклетиста и над 100 автобусни водачи. Издадени са над 10 300 фиша..
Днес ще преобладава облачно време, с прекъсвания ще продължи да превалява слаб дъжд. Ще духа слаб северозападен вятър, следобед временно от северна четвърт, по крайбрежието от югозапад. Максимални температури между 11° и 16°, за Варна около 14°. Вълнение на морето 2-3 бала с тенденция да отслабва. Температура на морската вода 9°-10°...
Д-р Ивайло Митковски е избран за председател на ДСБ след проведеното отчетно-изборно събрание на партията във Варна. За него са гласували 78 от 92 присъстващи. Миа Крумова е избрана за заместник -председател. Тя е студентка по информационни технологии, възпитаник на Математическата гимназия "Д-р Петър Берон". Събранието се проведе в присъствието на..