Смолянското сдружение „Родопски хайдути“ издигна параклис „Св. Георги“ над село Дряново, край Лъки. В продължение на една година родопските хайдути събираха пари, строителни материали и намериха майстори доброволно да съградят православния храм.
Над 150 човека се изкачиха на върха за освещаването на новопостроения параклис. Той се простира на площ около 60 кв. м. Мястото за построяването на християнската обител не е избрано случайно. Преди векове в местността „Гергевица” на около 2 км от селото се е издигала малка църква, около която местните празнували Гергьовден.
За християнското минало на този край говори и кръста издълбан в скала до самия параклис. Местните хора разказват истории за насилственото помохамеданчване, като най-непокорните са хвърляни от урвата до храма, каза председателят на сдружението Манол Ружинов.
Общоградско честване по повод 149 години от избухването на Априлското въстание се проведе пред паметника на Васил Петлешков в Цар Симеоновата градина. Тази година се навършват и 180 години от рождението на видния деец на българското националноосвободително движение и патронен празник има ОУ „Васил Петлешков“ - Пловдив. По време на..
С камбанен звън от историческия храм "Свето Въведение Богородично" в Панагюрище започнаха тържествата, посветени на 149-ата годишнина от Априлското въстание. Стотици жители и гости на столицата на Четвъртия революционен окръг се включиха в литийното шествие, което пренесе Светините на Април 1876. Шествието беше водено от духовници, начело с..
Шефът на пловдивската митница Мирослав Беляшки вече е обвиняем, а прокуратурата е внесла искане в Софийския градски съд за постоянния му арест. От държавното обвинение съобщиха, че след анализ на събраните доказателства, наблюдаващият прокурор му е повдигнал обвинение за длъжностно престъпление, изразяващо се в действия по осуетяване на..
Върховният административен съд (ВАС) отмени решението на зам.-кмета на Община Пловдив Владимир Темелков за откриване на обществената поръчка за инженеринг на новата учебна сграда на СУ „Св. Патриарх Евтимий“ в Пловдив. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване. Общината e осъдена да заплати и разноските по делото. Обществената поръчка беше..
Пловдивчани и гости на града могат да паркират колите безплатно си в „Синя зона“ на днес и на 6 май , съобщиха от общинското предприятие "Паркиране и репатриране". "Синя зона" работи от 08:30 до 18:30 часа в дните от понеделник до събота включително. В неделя, на официални празници и в почивни дни престоят там не се заплаща. В..