Изложба на Александър Филев ще се открие от 18 часа в Културния център на Радио Пловдив. С нея художникът отбелязва и 67-я си рожден ден. Почти всички творби в експозицията се показват за първи път.
Между сюжетите се откроява картината, посветена на майката на автора , която носи името от стиха на Димчо Дебелянов: „Да те посрещне старата на прага”. Картината „Вариации върху един град” е посветена на Пловдив, „Долината на царете” е от цикъла, който интерпретира откритията на проф. Китов и тракийското наследство.
Това е 12-та изложба на Александър Филев, който участва и в много национални общи изложби у нас, в Полша и Великобритания. Член е на дружеството на пловдивските художници от 1972г., но участва и в творческото обединение 26-5 , както и в концептуални проекти на Центъра за съвременно изкуство-Баня Старинна. Негови произведения са притежание на Градска художествена галерия-Пловдив и на частни колекционери от страната, Виена, Мюнхен и Мон Пелие.
От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите. За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария Ботева, която е заместник - началник на Националната Пътна полиция. В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..
Пиян и без книжка мъж е заловен в Пловдив. Тази нощ на ул. „Васил Левски“, полицията спряла за проверка лек автомобил „Форд“, управляван от 29-годишен мъж. Установено било, че той не притежава шофьорска книжка, а зад волана е седнал след употреба на алкохол над 1,8 промила. Срещу извършителя, който има присъди и криминални прояви, се води..
Данъчни служители към НАП провериха проверка на пазара на зеленчукопроизводителите в пазарджишкото село Огняново. В отговор на проверката голяма част от производителите напуснаха борсата. Целта на проверките е да се установи произхода на продукцията и наличието на касов апарат. Част от производителите се отказаха да продават и останаха извън борсата..
Реколтата от грозде в област Пловдив тази година е по- добра и като количество, и като качество от миналогодишната, както и в сравнение с другите региона на страната. Според Любен Радев, който е производител от Брестовица и член на Националното сдружение на българските лозари, лозята тук са били пощадени от тежките студове през пролетта, а..
Живеещи на бул. "Ал. Стамболийски" в Пловдив настояват за поставянето на пешеходна пътека или светофар в отсечката, която бе пусната за движение миналата седмица. Според тях пресичането е изключително опасно, а наблизо има детска градина и училище. Преди седмица целият булевард беше отворен за движение, но пешеходна пътека няма. В района от почти..