Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кола връхлетя върху спирка в Пловдив, рани дете

| обновено на 19.05.14 в 16:34
Снимка: Радио Пловдив


Спортна кола Нисан се вряза в спирка пред моста на Герджика  в посока гарата.

При удара е пострадало 16-годишно момиче, което в момента на сблъсъка е слизало от автобус.

Тийнейджърката е с два счупени  крака, с контузия на главата, гръдния кош и множество други травми. То е настанено е в шоковата зала на УМБАЛ "Свети Георги".

По разкази на очевидци колата, шофирана от гръцки гражданин - 23-годишен студент по медицина,  се е движела  с над 100 километра  в час, пресякла е кръстовището на червено, ударила е друг автомобил Мерцедес и се е врязала в спирката. 

Отломки от удара има по пътното платно, по тротоара и върху коли, паркирани в близост. Движението в посока към Централна гара е затруднено.

Полицейски екипи са на мястото на инцидента.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Вижте причините, довели до убийствата в Поповица

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов.  Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука и съпругата си заради възможността той да..

публикувано на 24.11.25 в 15:39

И в Панагюрище „Български пощи“ протестираха за по-високи заплати

Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..

публикувано на 24.11.25 в 14:24

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта".  Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г.  Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13