Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ало, ало, платете си данъците!

| обновено на 04.06.14 в 21:46

Близо 580 физически лица от област Пловдив, които не са платили декларираните от тях данъци за довнасяне по годишните декларации за облагане на доходите си, са получили напомнящо обаждане от НАП в последните 30 дни, съобщават от териториалната дирекция на приходната агенция.

Опитът на Агенцията доказва, че телефонния контакт е ефективен и евтин метод за насърчаване на клиентите да покрият дълговете си към бюджета. Данните от предишни подобни кампании сочат, че след телефонен разговор над 70% от длъжниците внасят задълженията си в уговорения срок, твърдят от НАП.

Срокът за внасяне на дължимия подоходен данък изтече на 30 април. Ако обаче в двуседмичния срок след позвъняването постъпи плащане или длъжникът даде обезпечение, към запор няма да се пристъпва, гарантират от НАП.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Наталия Киселова ще присъства на празника на Пещера

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова и народни представители ще присъстват на празника на град Пещера , съобщиха от пресцентъра на парламента. Тази вечер, в 20.30 часа на площад "България" председателят на парламента ще приеме рапорта на командващия тържествената заря-проверка, посветена на 6 май – Ден на храбростта и празник на..

публикувано на 05.05.25 в 10:26

Министър Вълчев е на посещение в Пазарджик

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще бъде на визита в Пазарджик днес.  Той ще посети ученическа учебна практика по хлебопроизводство, лабораторна работа и дуално обучение в Професионална гимназия по химични и хранителни технологии, както и открит урок на ученици от Начално училище "Васил Друмев".  Предвидена е и среща с..

обновено на 05.05.25 в 06:22

Военният духов оркестър с концерт по случай 6 май - Ден на БА

Военният духов оркестър на СКСО с концерт за пловдивчани в навечерието на Деня на храбростта По повод 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия, на 5 май 2025г., (понеделник), военният духов оркестър на Съвместното командване на специалните операции (СКСО) ще изнесе празнична музикална програма за жителите и гостите  на град..

публикувано на 05.05.25 в 06:19

Отбелязваме Световния ден на пулмоналната хипертония

С осветяване в синьо на Дома на културата "Борис Христов" Пловдив отбелязва Световния ден на пулмоналната хипертония. На 5 май отбелязваме Световния ден на пулмоналната хипертония – тежко и често  трудно диагностицирано заболяване, известно още като „болестта на сините устни“. За 13-и пореден път България се присъединява към глобалната..

публикувано на 05.05.25 в 06:15

В община Лесичово започват дни за превенция на домашното насилие

В пазарджишката община Лесичово започват информационни дни за превенция на домашното насилие. Кампанията е под патронажа на кмета на общината инж. Серьожа Лазаров и се осъществява съвместно с Фонд за превенция на престъпността ИГА.  В рамките на два месеца ще бъдат проведени информационни дни в селата Динката, Калугерово, Лесичово и Церово, като..

публикувано на 04.05.25 в 14:20